Safonov rossiyalik chang‘ichilarga muvaffaqiyat tiladi
Rossiyalik darvozabon Matvey Safonov, hozirda "PSJ" jamoasida faoliyat yuritayotgan futbolchi, Olimpiada oldidan rossiyalik chang‘ichilar Darya Nepreyaeva va Saveliy Korostelyovga o‘z tilaklarini bildirdi. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
Bu haqda euro-football.ru xabar bermoqda. Safonov sportchilarga muvaffaqiyat tilab, ularning chiqishlarini diqqat bilan kuzatishini aytib o‘tdi.
Shuningdek, u xalqaro musobaqalarda Rossiya nomidan ishtirok eta olmagani sababli Nepreyaeva va Korostelyovning imkoniyatlariga havas qilishini ham yashirmadi. Darvozabonning so‘zlariga ko‘ra, eng asosiysi, musobaqalardan keyin sportchilar o‘z natijalaridan qoniqish hosil qilib, o‘zlari uchun mamnuniyat his qilishi muhimdir.
Eslatib o‘tamiz, Saveliy Korostelyov avvalgi skiatlon musobaqasida to‘rtinchi o‘rinni egallab, medalga juda yaqin kelgan edi. Darya Nepreyaeva esa hozircha kuchli o‘nlikka kirish imkoniyatini qo‘lga kirita olmadi.

Сафонов желает успеха российским лыжникам
Российский вратарь Матвей Сафонов, в настоящее время выступающий за команду «ПСЖ», перед Олимпиадой пожелал успехов российским лыжникам Дарье Непряевой и Савелию Коростелёву. Об этом сообщает Zamin.uz.
Об этом сообщает euro-football.ru. Сафонов пожелал спортсменам успехов и отметил, что внимательно следит за их выступлениями.
Кроме того, он не скрывал своей зависти к возможностям Непряевой и Коростелёва, так как не мог выступать за Россию на международных соревнованиях. По словам вратаря, главное, чтобы после соревнований спортсмены были довольны своими результатами и испытывали удовлетворение.
Напомним, что Савелий Коростелёв занял четвёртое место на предыдущих соревнованиях по скиатлону, очень близко подошёл к медали. Дарья Непряева пока не смогла войти в сильную десятку.
Поэтому Сафонов выразил надежду, что в будущих соревнованиях они покажут ещё более высокие результаты.