Madridning "Real" jamoasida avval darvozabon bo‘lgan Keylor Navas hujumchi Vinisius Juniorni qo‘llab-quvvatladi. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
Vinisius Chempionlar ligasida "Benfika"ga qarshi o‘yinda unga nisbatan irqchilik mazmunidagi haqoratlar bo‘lganini ta’kidlab, raqib futbolchisi Janluka Prestiannini aybladi. Bu haqda euro-football.ru xabar berdi.
Keylor Navasning so‘zlariga ko‘ra, Vinisius bilan bog‘liq voqea juda achinarli va bunday holatlar hech kimga nisbatan sodir bo‘lmasligi kerak. U odam o‘ziga yaqin insonning bunday vaziyatga tushganini ko‘rganida, bu og‘riqni yanada chuqur his qilishini aytib o‘tgan.
Navas bunday muammolarni bartaraf etish uchun hamma birgalikda harakat qilishi zarurligini ta’kidladi. Shuningdek, Navas Kilyan Mbappening Prestiannini diskvalifikatsiya qilish haqidagi fikriga munosabat bildirar ekan, qanday jazo qo‘llanilishi borasida aniq fikr bildira olmasligini, ammo bunday holatlar jazoga tortilishi shartligini qayd etdi.
U ataylab haqoratli gaplar aytadiganlarga nisbatan qat’iy choralar ko‘rilishi lozimligini urg‘uladi. Ma’lumot uchun, Vinisius Juniorning urgan goli "Real"ga pley-off bosqichining birinchi uchrashuvida "Benfika" ustidan 1:0 hisobida g‘alaba keltirdi.

Кейлор Навас: Давайте вместе бороться с расизмом
Бывший вратарь мадридского "Реала" Кейлор Навас поддержал нападающего Винисиуса Жуниора. Об этом сообщает Zamin.uz.
Винисиус подчеркнул, что в матче Лиги чемпионов против "Бенфики" в его адрес прозвучали расистские оскорбления, и обвинил соперника Джанлуку Престианни. Об этом сообщает euro-football.ru.
По словам Кейлора Наваса, ситуация с Винисиусом очень печальна, и такие случаи не должны происходить ни с кем. Он отметил, что, видя близкого человека в такой ситуации, боль ощущается ещё сильнее.
Навас подчеркнул, что для устранения подобных проблем всем необходимо действовать сообща. Также, комментируя мнение Килиана Мбаппе о дисквалификации Престианни, он отметил, что не может точно сказать, какое наказание должно быть применено, но такие случаи обязательно должны караться.
Он подчеркнул необходимость принятия строгих мер в отношении тех, кто намеренно произносит оскорбительные слова. Для справки, гол Винисиуса Жуниора принес "Реалу" победу со счетом 1:0 в первом матче плей-офф против "Бенфики".