Madridning sobiq "Real" jamoasi darvozaboni Keylor Navas hujumchi Vinisius Juniorni qo‘llab-quvvatladi. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
Unga ko‘ra, Vinisius Chempionlar ligasi doirasida "Benfika"ga qarshi o‘yinda irqchilikka oid haqoratlarga duch kelgan. Ushbu voqea raqib jamoa futbolchisi Janluka Prestianni bilan bog‘langan.
Bu haqida euro-football.ru xabar bergan. Keylor Navas bu holat haqida fikr bildirar ekan, bunday voqealar hech kimning hayotida sodir bo‘lmasligi kerakligini ta’kidladi.
U, ayniqsa, yaqin tanish bo‘lgan futbolchi jabrlansa, bu og‘riqni yanada chuqur his qilishini aytib o‘tdi. Navasning fikricha, irqchilikka oid har qanday haqoratlarga qarshi birgalikda kurashish lozim.
Bunday holatlar na Vinisiusga, na boshqa biror futbolchiga nisbatan takrorlanmasligi kerak. Shuningdek, Navas Mbappening Prestiannini diskvalifikatsiya qilish kerakligi haqidagi fikriga ham munosabat bildirdi.
U bu kabi holatlar jazolanishi shartligini ta’kidlab, ataylab haqoratli so‘zlar ishlatadiganlarga nisbatan qat’iy choralar ko‘rilishi zarurligini urg‘uladi. Mazkur uchrashuvda Vinisius Junior tomonidan kiritilgan yagona gol "Real" jamoasiga 1:0 hisobida g‘alaba keltirdi.

Кейлор Навас: Давайте вместе бороться с расизмом!
Бывший вратарь мадридского "Реала" Кейлор Навас поддержал нападающего Винисиуса Жуниора. Об этом сообщает Zamin.uz.
По его словам, Винисиус столкнулся с расистскими оскорблениями в матче Лиги чемпионов против "Бенфики". Этот инцидент был связан с игроком соперника Джанлукой Престианни.
Об этом сообщил euro-football.ru. Кейлор Навас, комментируя ситуацию, подчеркнул, что такие события не должны происходить в жизни ни у кого.
Он отметил, что особенно болезненно воспринимает подобные случаи, когда пострадавший — близкий знакомый футболист. По мнению Наваса, необходимо совместно бороться с любыми проявлениями расистских оскорблений.
Подобные инциденты не должны повторяться ни в отношении Винисиуса, ни в отношении других футболистов. Также Навас прокомментировал мнение Мбаппе о необходимости дисквалификации Престианни.
Он подчеркнул, что такие случаи должны караться, и необходимо принимать жесткие меры в отношении тех, кто намеренно использует оскорбительные выражения. Единственный гол в этом матче, забитый Винисиусом Жуниором, принес "Реалу" победу со счетом 1:0.