Dani Olmo: "Barselona" o‘z falsafasidan voz kechmaydi
"Barselona" yarim himoyachisi Dani Olmo jamoaning o‘yin uslubi va falsafasi haqida o‘z fikrlarini bildirdi. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
Bu haqda euro-football.ru xabar berdi. Futbolchining ta’kidlashicha, "Barselona" o‘zining an’anaviy o‘yin uslubidan voz kechishni rejalashtirayotgani yo‘q.
Aynan shu falsafa ularga to‘rtta sovrinni qo‘lga kiritishda yordam bergan. Shunga qaramay, Olmo ayrim vaziyatlarda jamoaga xotirjamlik yetishmayotganini qayd etdi.
Unga ko‘ra, raqiblar bunday holatlarni o‘z foydasiga ishlatib ketmoqda. Bu haqda Barca Universal nashri xabar berdi.
So‘nggi o‘yinlarda "Barselona" muayyan qiyinchiliklarga duch kelayotganini ko‘rish mumkin. Jumladan, jamoa "Jirona"ga qarshi derbida 1:2 hisobida mag‘lub bo‘lib, La Liga jadvalidagi peshqadamlikni boy berdi.
Hozirda "Barselona" 26 turdan so‘ng ikkinchi o‘rinda bormoqda va "Real"dan ikki ochko ortda qolmoqda. Keyingi turda "Barselona" 22-fevral kuni o‘z maydonida "Levante"ni qabul qiladi.
Ushbu o‘yin jamoa uchun muhim ahamiyatga ega bo‘lib, ular yana peshqadamlikka qaytishni maqsad qilmoqda.

Дани Ольмо: "Барселона" не откажется от своей философии
Полузащитник "Барселоны" Дани Ольмо поделился своими мыслями о стиле игры и философии команды. Об этом сообщает Zamin.uz.
Об этом сообщает euro-football.ru. По словам футболиста, "Барселона" не планирует отказываться от своего традиционного стиля игры.
Именно эта философия помогла им завоевать четыре трофея. Тем не менее, Ольмо отметил, что в некоторых ситуациях команде не хватает спокойствия.
По его мнению, соперники используют такие моменты в свою пользу. Об этом сообщает издание Barca Universal.
В последних матчах можно заметить, что "Барселона" сталкивается с определёнными трудностями. В частности, команда проиграла дерби "Жироне" со счётом 1:2 и потеряла лидерство в таблице Ла Лиги.
В настоящее время "Барселона" занимает второе место после 26 туров, отставая от "Реала" на два очка. В следующем туре, 22 февраля, "Барселона" примет на своём поле "Леванте".