Rossiya va Mali o‘yini mart oyida o‘tkazilishi mumkin
Sobiq futbol yulduzi Aleksandr Mostovoy mart oyida Rossiya va Mali terma jamoalari o‘rtasida o‘tkazilishi mumkin bo‘lgan o‘yin haqida o‘z fikrlarini bildirdi. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
Bu haqda euro-football.ru nashri xabar berdi. Hozircha Rossiya futbol ittifoqi ushbu uchrashuvni rasman tasdiqlamagan bo‘lsa-da, Mali futbol federatsiyasi vakillari o‘yin bo‘yicha kelishuv mavjudligini ta’kidlagan.
Uchrashuv 27-mart kuni Krasnodar shahrida o‘tkazilishi kutilmoqda. Mostovoyning fikricha, Rossiyaning raqiblari saviyasi asta-sekin oshib bormoqda.
Ilgari Nigeriya, Peru, Chili kabi jamoalar bilan o‘ynagan bo‘lsa, endi Mali bilan uchrashuv rejalashtirilmoqda. Shuningdek, u o‘yin natijalari haqida oldindan xulosa qilishga shoshilmaslik kerakligini aytib, yig‘inga qaysi asosiy futbolchilar kelishi muhim ekanini ta’kidladi.
Hazil aralash, u endi "savdo markazlari bilan emas, balki jiddiy raqiblar bilan o‘ynayapmiz", deya izoh berdi. Ma’lumki, Rossiya terma jamoasi oxirgi yig‘inini o‘tgan yilning noyabr oyida o‘tkazgan edi.
O‘sha paytda Valeriy Karpin boshchiligidagi jamoa Peru bilan 1:1 hisobida durang o‘ynagan, Chiliga esa 0:2 hisobida mag‘lub bo‘lgan. Shu bilan birga, xalqaro sanksiyalar sabab Rossiya terma jamoasi hozircha rasmiy xalqaro musobaqalarda qatnashmayapti.

Россия и Мали могут сыграть в марте
Бывшая футбольная звезда Александр Мостовой высказал свое мнение о возможном матче между сборными России и Мали, который может пройти в марте. Об этом сообщает Zamin.uz.
Об этом сообщает издание euro-football.ru. Пока Российский футбольный союз официально не подтвердил этот матч, представители футбольной федерации Мали подчеркнули наличие договоренности по игре.
Ожидается, что встреча пройдет 27 марта в Краснодаре. По мнению Мостового, уровень соперников России постепенно растет.
Ранее команда играла с такими сборными, как Нигерия, Перу, Чили, а теперь планируется матч с Мали. Также он отметил, что не стоит спешить с выводами о результатах игры и подчеркнул важность присутствия ключевых футболистов на сборе.
С шуткой он добавил, что теперь "мы играем не с торговыми центрами, а с серьезными соперниками". Известно, что сборная России провела последний сбор в ноябре прошлого года.
Тогда команда под руководством Валерия Карпина сыграла вничью 1:1 с Перу и проиграла Чили со счетом 0:2. При этом из-за международных санкций сборная России пока не участвует в официальных международных соревнованиях.