Safonov rossiyalik chang‘ichilarni qo‘llab-quvvatlashga chaqirdi
Rossiyalik «PSJ» darvozaboni Matvey Safonov Olimpiada o‘yinlarida 50 km masofaga mo‘ljallangan marafon poygalari oldidan chang‘ichi sportchilar Darya Neprevaeva va Saveliy Korostelyovga murojaat qildi. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
Bu haqda euro-football.ru xabar bermoqda. Safonov sportchilarga omad tilab, musobaqalarda ularni qo‘llab-quvvatlashini aytdi.
U, shuningdek, Darya va Saveliyning qat’iyatliligiga havas qilishini yashirmadi. Darvozabonning so‘zlariga ko‘ra, u hozir xalqaro musobaqalarda Rossiya sharafini himoya qila olmayotganidan afsusda.
Shunga qaramay, u sportchilarni qo‘llab-quvvatlashni o‘z burchi deb biladi. Safonovning fikricha, eng muhimi, Neprevaeva va Korostelyov musobaqa yakunida o‘z chiqishlaridan mamnun bo‘lishlari kerak.
Bu sportda g‘alabadan ham muhimroq, deydi u. Eslatib o‘tamiz, Saveliy Korostelyov skiatlon musobaqasida marraga to‘rtinchi bo‘lib yetib kelib, medalga juda yaqin natijani qayd etdi.
Darya Neprevaeva esa hozircha kuchli o‘nlikka kira olgani yo‘q. Shu sababli, Safonov ularni ruhlantirishga alohida e’tibor qaratmoqda.

Сафонов призвал поддержать российских лыжников
Российский вратарь «ПСЖ» Матвей Сафонов обратился к лыжникам Дарье Непреваевой и Савелию Коростелёву перед марафонскими гонками на 50 км на Олимпийских играх. Об этом сообщает Zamin.uz.
Об этом сообщает euro-football.ru. Сафонов пожелал спортсменам удачи и заявил, что будет поддерживать их на соревнованиях.
Он также не скрывал своего восхищения упорством Дарьи и Савелия. По словам вратаря, ему жаль, что сейчас он не может защищать честь России на международных соревнованиях.
Тем не менее, он считает своим долгом поддерживать спортсменов. По мнению Сафонова, самое главное, чтобы Непреваева и Коростелёв остались довольны своими выступлениями по итогам соревнований.
Это важнее победы в спорте, говорит он. Напомним, Савелий Коростелёв занял четвёртое место в соревнованиях по скиатлону, показав очень близкий к медальному результат.
Дарья Непреваева пока не смогла войти в сильную десятку. Поэтому Сафонов уделяет особое внимание их поддержке.