Dani Olmo: "Barselona" Chempionlar ligasi uchun kurashadi
"Barselona" futbol klubi yarim himoyachisi Dani Olmo jamoaning Chempionlar ligasidagi maqsadlari va muvaffaqiyatga erishish yo‘lida olib borayotgan kurashi haqida o‘z fikrlarini bildirdi. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
Bu haqda euro-football.ru xabar bermoqda. Dani Olmoning so‘zlariga ko‘ra, o‘tgan mavsumda "Barselona" final bosqichiga juda yaqin kelgan, ammo hal qiluvchi o‘yinda imkoniyatni boy bergan.
Shu sababli, jamoa ushbu holatni o‘ziga saboq sifatida qabul qilgan va kelasi o‘yinlarda yanada kuchliroq natijalar ko‘rsatishga intilmoqda. Futbolchining ta’kidlashicha, jamoa Chempionlar ligasining bosh sovrinini qo‘lga kiritish uchun oxirigacha kurashmoqchi.
Eslatib o‘tamiz, o‘tgan mavsumda "Barselona" yarim final bosqichida "Inter" jamoasiga qarshi bahs olib borgan va ikki o‘yin natijasiga ko‘ra mag‘lub bo‘lgan edi (3:3 va 3:4). Joriy mavsumda esa Hans-Diter Flik boshqaruvidagi "Barselona" guruh bosqichini muvaffaqiyatli yakunlab, 1/8 final yo‘llanmasini qo‘lga kiritdi.

Дани Ольмо: "Барселона" борется за Лигу чемпионов
Полузащитник футбольного клуба "Барселона" Дани Ольмо поделился своими мыслями о целях команды в Лиге чемпионов и борьбе за достижение успеха. Об этом сообщает Zamin.uz.
Об этом сообщает euro-football.ru. По словам Дани Ольмо, в прошлом сезоне "Барселона" была очень близка к выходу в финал, но в решающем матче упустила свой шанс.
Поэтому команда восприняла эту ситуацию как урок и стремится показывать более сильные результаты в следующих играх. По словам футболиста, команда намерена бороться до конца за главный трофей Лиги чемпионов.
Напомним, что в прошлом сезоне "Барселона" сыграла в полуфинале против "Интера" и проиграла по сумме двух матчей (3:3 и 3:4). В текущем сезоне под руководством Ханса-Дитера Флика "Барселона" успешно завершила групповой этап и получила путёвку в 1/8 финала.