Bu haqda L’Equipe nashri xabar bermoqda. Shuningdek, euro-football.ru ham ushbu ma’lumotni tasdiqlagan.
Manbalarga ko‘ra, "Lill" klubi tajribali futbolchi bilan hamkorlikni davom ettirish haqida qat’iy qarorga kelmagan. Jiruning amaldagi shartnomasi 2026 yil iyun oyiga qadar amal qiladi, biroq tomonlar o‘rtasida kelishuv davom ettirilishi ehtimoli past ekanligi ta’kidlanmoqda.
Olivye Jiru "Lill" safida o‘tgan yozda faoliyat boshlagan edi. Joriy mavsum davomida u Fransiya chempionati doirasida jami 20 uchrashuvda ishtirok etib, 4 ta gol urishga va 1 ta golli uzatma amalga oshirishga erishdi.
Hozirda Liga 1 musobaqasining 22-turidan so‘ng "Lill" 34 ochko bilan turnir jadvalida beshinchi o‘rinni egallab turibdi. Klubning umumiy natijalari ijobiy deb baholansa-da, Jiruning kelajagi borasida klub rahbariyati aniq bir qarorga kelmagan.

Оливье Жиру может покинуть "Лилль" в конце текущего сезона
39-летний центральный нападающий Оливье Жиру может покинуть французский клуб «Лилль» по окончании текущего футбольного сезона. Об этом сообщает Zamin.uz.
Об этом сообщает издание L’Equipe. Также euro-football.ru подтвердил эту информацию.
По данным источников, клуб «Лилль» не принял окончательного решения о продолжении сотрудничества с опытным футболистом. Действующий контракт Жиру действует до июня 2026 года, однако отмечается, что вероятность продления соглашения между сторонами невысока.
Оливье Жиру начал выступать за «Лилль» прошлым летом. В текущем сезоне он принял участие в 20 матчах чемпионата Франции, забил 4 гола и сделал 1 результативную передачу.
В настоящее время после 22-го тура Лиги 1 «Лилль» занимает пятое место в турнирной таблице с 34 очками. Несмотря на положительные общие результаты клуба, руководство не приняло окончательного решения относительно будущего Жиру.