Uchrashuv natijasiga ko‘ra, «Shanxay Shenhxua» 2:0 hisobida mag‘lubiyatga uchradi. Mazkur o‘yin Leonid Slutskiy boshqaruvidagi jamoa uchun turnirda so‘nggi imkoniyat bo‘lishi mumkin edi, biroq ular pley-off bosqichiga chiqish imkoniyatini boy berdi.
O‘yinning dastlabki bo‘limidayoq «Buriram Yunayted» ikki bor raqib darvozasini ishg‘ol qildi. 11-daqiqada Gud Ko‘rtis, 22-daqiqada esa Sufanat Mueanta tomonidan kiritilgan gollar mezbonlarga muhim ustunlikni taqdim etdi.
O‘yin davomida «Shanxay Shenhxua» jamoasi bir futbolchiga kamayib qoldi, bu esa o‘yin natijasini deyarli hal qildi va intriganing so‘nishiga olib keldi. Ma’lumotlarga ko‘ra, Leonid Slutskiyning «Shanxay Shenhxua» bilan tuzgan shartnomasi 2027 yilga qadar amalda bo‘ladi.
Mazkur mag‘lubiyatdan so‘ng jamoaning kelgusi mavsumdagi rejalari qanday bo‘lishi hozircha noma’lum. Manba: euro-football.ru

«Шанхай Шэньхуа» упустил шанс на плей-офф
В восьмом туре Лиги чемпионов Азии (ACL) команда «Шанхай Шэньхуа» вышла на поле против тайского клуба «Бурирам Юнайтед». Об этом сообщает Zamin.uz.
По результатам встречи «Шанхай Шэньхуа» потерпел поражение со счётом 0:2. Эта игра могла стать последним шансом для команды под руководством Леонида Слуцкого в турнире, однако они упустили возможность выйти в плей-офф.
Уже в первом тайме «Бурирам Юнайтед» дважды поразил ворота соперника. На 11-й минуте забил Гуд Кёртис, а на 22-й минуте — Суфанат Муэнта, что обеспечило хозяевам важное преимущество.
В ходе матча команда «Шанхай Шэньхуа» осталась в меньшинстве, что практически решило исход встречи и привело к угасанию интриги. По данным, контракт Леонида Слуцкого с «Шанхай Шэньхуа» действует до 2027 года.