Osiyo Chempionlar Ligasi guruh bosqichi doirasida «Shanxay Shenxua» jamoasi o‘z ishtirokini muvaffaqiyatsiz yakunladi. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
Jamoa pley-off bosqichiga yo‘l olish imkoniyatini yettinchi turdayoq boy bergan edi. Sakkizinchi turda ular Tailandning «Buriram United» jamoasiga qarshi o‘yin o‘tkazdi, biroq bu bahs ham ular uchun ijobiy yakunlanmadi.
O‘yin natijasida «Buriram United» 2:0 hisobida g‘alaba qozondi. Mazkur o‘yinda hisobni 11-daqiqada Gud Ko‘rtis ochdi, oradan ko‘p o‘tmay, 22-daqiqada Suphanat Mueanta farqni ikkitaga oshirdi.
«Shanxay Shenxua» jamoasining bir futbolchisi qizil kartochka olib maydonni tark etgach, o‘yinning intrigalari deyarli yo‘qoldi va uchrashuv Tailand klubi foydasiga yakunlandi. Ma’lum qilinishicha, «Shanxay Shenxua» bosh murabbiyi Leonid Slutskiy klub bilan 2027 yil oxirigacha shartnomaga ega.
Ushbu natijalar Slutskiy qo‘l ostidagi jamoaning turnirda muvaffaqiyat qozona olmaganini yana bir bor ko‘rsatdi. Manba: euro-football.ru.

«Шанхай Шеньхуа» выбыл из Лиги чемпионов Азии
Команда «Шанхай Шеньхуа» неудачно завершила своё участие в групповом этапе Лиги чемпионов Азии. Об этом сообщает Zamin.uz.
Команда потеряла возможность выйти в плей-офф уже в седьмом туре. В восьмом туре они сыграли против тайского клуба «Бурирам Юнайтед», но этот матч также не принес им положительного результата.
По итогам игры «Бурирам Юнайтед» одержал победу со счётом 2:0. В этом матче счёт открыл Гуд Кёртис на 11-й минуте, а вскоре, на 22-й минуте, Супханат Муэнта увеличил преимущество до двух голов.
После того как один из игроков «Шанхай Шеньхуа» получил красную карточку и покинул поле, интрига в матче практически исчезла, и встреча завершилась в пользу тайского клуба. Сообщается, что главный тренер «Шанхай Шеньхуа» Леонид Слуцкий имеет контракт с клубом до конца 2027 года.
Эти результаты вновь показали, что команда под руководством Слуцкого не смогла добиться успеха в турнире. Источник: euro-football.ru.