Navas: Neymar meni iste’dodi bilan hayratda qoldirgan
Darvozabon Keylor Navas o‘z faoliyati davomida futbol tarixining eng buyuk o‘yinchilaridan biri bo‘lgan Lionel Messi va Krishtianu Ronaldu bilan bir jamoada o‘ynagan. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
Shunga qaramay, u eng katta taassurotni boshqa bir futbolchi — Neymar qoldirganini aytgan. Bu haqda *euro-football.ru* xabar beradi.
Navasning so‘zlariga ko‘ra, Neymarning iste’dodi uni hayratga solgan. U to‘p bilan istagan harakatni amalga oshira olgan va o‘ng yoki chap oyoqda o‘ynashida hech qanday farq bilinmagan.
Darvozabon Neymarga qarshi o‘yinlarda o‘zini go‘yo bolalar bilan o‘ynayotgandek his qilganini ham ta’kidlagan. Hozirda 34 yoshli Neymar Braziliyaning "Santos" jamoasida faoliyat olib bormoqda.
U avvalroq Yevropaning "Barselona" va "PSJ" kabi mashhur klublarida ham o‘ynagan. Neymarning texnika va mahorati uni nafaqat raqiblar, balki jamoadoshlarining ham e’tirofiga sazovor qilgan.

Навас: Неймар меня удивил своим талантом
Вратарь Кейлор Навас за свою карьеру играл в одной команде с одним из величайших футболистов в истории — Лионелем Месси и Криштиану Роналду. Об этом сообщает Zamin.uz.
Тем не менее, он заявил, что наибольшее впечатление на него произвёл другой футболист — Неймар. Об этом сообщает *euro-football.ru*.
По словам Наваса, талант Неймара поразил его. Он мог выполнять с мячом любые действия, и не было никакой разницы, играет ли он правой или левой ногой.
Вратарь также отметил, что в матчах против Неймара он чувствовал себя так, будто играет с детьми. В настоящее время 34-летний Неймар выступает за бразильский клуб «Сантос».
Ранее он играл за такие известные европейские клубы, как «Барселона» и «ПСЖ». Техника и мастерство Неймара заслужили признание не только соперников, но и его товарищей по команде.