Maunt va de Ligt "Everton"ga qarshi o‘ynamaydi
"Manchester Yunayted" bosh murabbiyi Maykl Karrik jamoaning ikki futbolchisi – yarim himoyachi Meyson Maunt va himoyachi Mattays de Ligtning jismoniy holati haqida ma’lumot berdi. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
Karrikning so‘zlariga ko‘ra, yaqinlashayotgan o‘yinda ushbu futbolchilar maydonga tushishga hali tayyor emas. Bu haqda euro-football.ru xabar berdi.
Murabbiy Meyson Mauntning safga qaytishi yaqinlashayotganini ta’kidladi. Klub futbolchini to‘liq tayyorgarlik holatiga kelguniga qadar shoshilmasdan, ehtiyotkorlik bilan jarayonni davom ettirmoqda.
Mattays de Ligt esa tiklanish jarayonida biroz ortda qolayotgani aytilmoqda. U ham jismoniy holatini yaxshilash uchun ishlashni davom ettirmoqda.
"Manchester Yunayted" Angliya Premer-ligasidagi navbatdagi uchrashuvini 23-fevral, dushanba kuni "Everton"ga qarshi safarda o‘tkazadi. Ushbu o‘yinda ham jamoa tarkibida ayrim futbolchilar yetishmasligi mumkin.
Shu sababli murabbiylar shtabi tarkibning optimal holatda bo‘lishini ta’minlashga alohida e’tibor qaratmoqda.

Маунт и де Лигт не сыграют против "Эвертона"
Главный тренер «Манчестер Юнайтед» Майкл Каррик рассказал о физическом состоянии двух игроков команды – полузащитника Мейсона Маунта и защитника Маттайса де Лигта. Об этом сообщает Zamin.uz.
По словам Каррика, в предстоящем матче эти футболисты ещё не готовы выйти на поле. Об этом сообщает euro-football.ru.
Тренер отметил, что возвращение Мейсона Маунта в состав близко. Клуб не спешит и осторожно продолжает процесс, пока футболист не достигнет полной готовности.
Что касается Маттайса де Лигта, то он немного отстаёт в процессе восстановления. Он также продолжает работать над улучшением своей физической формы.
«Манчестер Юнайтед» проведёт следующий матч Английской Премьер-лиги 23 февраля, в понедельник, на выезде против «Эвертона». В этой игре в составе команды также могут отсутствовать некоторые футболисты.