Karvaxal “Real”dagi kelajagini qayta ko‘rib chiqmoqda
Diario Madridista bergan ma’lumotga ko‘ra, bu xulosa futbolchining bosh murabbiy Alvaro Arbeloa bilan bo‘lgan suhbatidan so‘ng paydo bo‘lgan. Bu haqda euro-football.ru xabar berdi.
Karvaxal hozirda jamoa ichida hurmatga sazovor va yetakchi futbolchi sifatida tan olinadi. Biroq, uning jarohatlar tufayli o‘yin amaliyotidan uzoqlashishi va maydonga kam tushishi uning “Real”dagi kelajagini savol ostiga qo‘ymoqda.
Manbalarga ko‘ra, futbolchi eng yaxshi holatda ham klub bilan faqat bir mavsumlik yangi shartnoma imzolashi mumkin. Shu sababli, Karvaxal faoliyatini davom ettirish uchun boshqa variantlarni o‘rganmoqda.
U Qatar chempionatiga yo‘l olish ehtimolini ham ko‘rib chiqmoqda, chunki u yerda uning qarindoshi Xoselu Mato faoliyat yuritadi. Ayni paytda Karvaxalning “Real” bilan amaldagi shartnomasi 2026 yil iyun oyida yakunlanadi.

Карвахаль пересматривает своё будущее в «Реале»
Защитник мадридского «Реала» Дани Карвахаль осознал, что в текущем сезоне он может занять второстепенную роль в команде до его окончания. Об этом сообщает Zamin.uz.
По информации Diario Madridista, такой вывод футболист сделал после разговора с главным тренером Альваро Арбелоа. Об этом сообщает euro-football.ru.
Карвахаль в настоящее время пользуется уважением и признан ведущим игроком в команде. Однако его травмы и редкое появление на поле ставят под вопрос его будущее в «Реале».
По данным источников, даже в лучшем случае футболист может подписать с клубом новый контракт только на один сезон. Поэтому Карвахаль рассматривает другие варианты для продолжения своей карьеры.
Он также рассматривает возможность переезда в чемпионат Катара, где выступает его родственник Хоселу Мато. В настоящее время действующий контракт Карвахаля с «Реалом» истекает в июне 2026 года.