Ronaldu muhim o‘yinlarga ko‘proq e’tibor qaratadi
Al-Nasr jamoasi hujumchisi Krishtianu Ronaldu mavsumning muhim uchrashuvlariga ko‘proq e’tibor qaratishni rejalashtirmoqda. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
Bu haqda euro-football.ru xabar berdi. Ma’lumotlarga ko‘ra, Ronaldu jamoa bosh murabbiyi Jorje Jezushdan uni kamroq o‘yinlarda jalb qilishni so‘ragan.
Futbolchi ayniqsa, Osiyo Chempionlar ligasining hal qiluvchi bosqichlariga tayyorlanishni maqsad qilgan. 41 yoshli portugaliyalik futbolchi ortiqcha jismoniy yuklamadan qochib, asosiy o‘yinlarga maksimal darajada tayyor bo‘lishni istamoqda.
U, shuningdek, jahon chempionati oldidan sport formasini eng yuqori darajada saqlashni rejalashtirgan. Ronaldu bu qarorini jamoaning umumiy maqsadlariga moslashtirishga harakat qilmoqda.
Joriy mavsumda Ronaldu Al-Nasr safida 23 uchrashuvda maydonga tushib, 19 ta gol urishga muvaffaq bo‘ldi. U Saudiya Arabistoni chempionatining eng yaxshi to‘purarlar ro‘yxatida Ayven Tonidan keyin ikkinchi o‘rinni egallab turibdi.
Ronaldu uchun asosiy maqsad – jamoa muvaffaqiyatiga hissa qo‘shish va individual yutuqlarga erishishdir.

Роналду уделяет больше внимания важным играм
Нападающий команды Аль-Наср Криштиану Роналду планирует уделять больше внимания важным матчам сезона. Об этом сообщает Zamin.uz.
Об этом сообщает euro-football.ru. По данным источника, Роналду попросил главного тренера команды Жорже Жезуша привлекать его к меньшему количеству игр.
Футболист особенно нацелен подготовиться к решающим этапам Лиги чемпионов Азии. 41-летний португалец хочет избежать чрезмерных физических нагрузок и максимально подготовиться к основным матчам.
Он также планирует поддерживать спортивную форму на высшем уровне перед чемпионатом мира. Роналду старается согласовать это решение с общими целями команды.
В текущем сезоне Роналду провел за Аль-Наср 23 матча и забил 19 голов. Он занимает второе место в списке лучших бомбардиров чемпионата Саудовской Аравии после Айвена Тони.