Keylor Navas o‘z faoliyati davomida dunyoning eng mashhur futbolchilari bilan birga o‘ynagan. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
U Lionel Messi va Krishtianu Ronaldu kabi afsonalar bilan bir jamoada to‘p surganiga qaramay, unga eng katta taassurot qoldirgan futbolchi Neymar bo‘lgan. Bu haqda euro-football.ru xabar berdi.
Navasning so‘zlariga ko‘ra, Neymarning iste’dodi uni hayratda qoldirgan. Braziliyalik futbolchi to‘p bilan o‘z xohlagan ishini amalga oshira olgan va bu jarayonda o‘ng yoki chap oyog‘idan foydalanishi hech qanday farq qilmagan.
Navas Neymarni maydonda kuzatganida, u o‘z farzandlariga qarshi o‘ynayotgandek his qilganini aytgan va uni “aql bovar qilmas futbolchi” deb ta’riflagan. Hozirda 34 yoshli Neymar Braziliyaning “Santos” klubi sharafini himoya qilmoqda.

Keylor Navas: Неймар на поле — невероятный футболист
Кейлор Навас за свою карьеру играл вместе с самыми известными футболистами мира. Об этом сообщает Zamin.uz.
Несмотря на то, что он выступал в одной команде с такими легендами, как Лионель Месси и Криштиану Роналду, наибольшее впечатление на него произвёл футболист Неймар. Об этом сообщает euro-football.ru.
По словам Наваса, талант Неймара поразил его. Бразильский футболист мог делать с мячом всё, что хотел, и при этом не имело значения, использовал он правую или левую ногу.
Навас сказал, что, наблюдая за Неймаром на поле, он чувствовал себя так, будто играет против своих детей, и охарактеризовал его как «невероятного футболиста». Сейчас 34-летний Неймар защищает честь бразильского клуба «Сантос».
Ранее он выступал в Европе за команды «Барселона» и «ПСЖ». Уникальный талант и техника Неймара сделали его одной из ярчайших звёзд современного футбола.