Portugaliyaning "Benfika" klubi futbolchisi Djanluka Prestianni Madridning "Real" jamoasiga qarshi o‘yinda kiygan futbolkasi auksionga qo‘yildi. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
Ushbu uchrashuv 17-fevral kuni YeOFA Chempionlar ligasi pley-off bosqichining dastlabki o‘yini doirasida bo‘lib o‘tgan edi. Mazkur bahsda "Real" 1:0 hisobida g‘alaba qozongan.
Uchrashuv Prestiannining irqchilikka oid noroziliklari bilan ham esda qolgan. Bu haqda euro-football.ru sayti xabar berdi.
Futbolka "Benfika"ning rasmiy hamkori hisoblangan Match Worn Shirt platformasi orqali sotuvga qo‘yilgan. Hozirda ushbu lot bo‘yicha 46 ta taklif berilgan bo‘lib, eng yuqori narx 1 ming yevroni tashkil etmoqda.
Djanluka Prestianni Argentinaning "Veles Sarsfild" akademiyasi tarbiyalanuvchisi hisoblanadi. U 2024-yildan boshlab "Benfika" safida o‘ynab kelmoqda.
Joriy mavsumda futbolchi 30 ta o‘yinda maydonga tushib, 2 ta gol urgan va 2 ta golli uzatma amalga oshirgan.

Футболка Prestianniy, сыгранная против "Реала", в продаже
Футболка игрока португальского клуба "Бенфика" Джанлуки Престианни, в которой он играл в матче против мадридского "Реала", выставлена на аукцион. Об этом сообщает Zamin.uz.
Этот матч состоялся 17 февраля в рамках первого матча плей-офф Лиги чемпионов УЕФА. В этой встрече "Реал" одержал победу со счётом 1:0.
Матч также запомнился протестами Престианни против расизма. Об этом сообщает сайт euro-football.ru.
Футболка выставлена на продажу через платформу Match Worn Shirt, официального партнёра "Бенфики". На данный момент по этому лоту поступило 46 ставок, а самая высокая цена составляет 1000 евро.
Джанлука Престианни является воспитанником академии аргентинского клуба "Велес Сарсфилд". С 2024 года он выступает за "Бенфику".