“Napoli” Maktominey bilan shartnomani uzaytirmoqchi
Uning so‘zlariga ko‘ra, Italiya chempionati vakili “Napoli” futbolchining o‘yinidan juda mamnun va u bilan shartnoma muddatini uzaytirish bo‘yicha muzokaralar olib bormoqda. Bu haqda euro-football.ru xabar bermoqda.
Skira ta’kidlashicha, ikki tomon ham shartnomani uzaytirishni xohlaydi va bu istagini ochiqchasiga namoyon qilmoqda. Muzokaralar ayni qizg‘in bosqichda davom etayotgan bo‘lib, “Napoli” jamoasi Maktomineyni o‘z tarkibi uchun muhim futbolchi deb biladi.
Klub vakillari uning maydondagi individual ko‘rsatkichlari va o‘ziga xos o‘yini tufayli jamoaga katta hissa qo‘shayotganini qayd etmoqda. Ma’lumot uchun, Skott Maktominey 2024 yildan buyon Italiyada faoliyat olib bormoqda.
Shunga qaramay, uning transfer huquqlari hali ham Angliyaning “Manchester Yunayted” klubiga tegishli. Shu sababli, shartnoma masalasida tomonlar o‘rtasida kelishuvga erishish jarayoni davom etmoqda.
Jurnalistning fikriga ko‘ra, ushbu kelishuv neapolliklar uchun muhim ahamiyatga ega bo‘lishi mumkin.

«Наполи» хочет продлить контракт с Мактоминеем
Известный итальянский журналист Николо Скира высказался о ситуации вокруг шотландского полузащитника Скотта Мактоминея. Об этом сообщает Zamin.uz.
По его словам, представитель итальянского чемпионата «Наполи» очень доволен игрой футболиста и ведет переговоры о продлении с ним контракта. Об этом сообщает euro-football.ru.
Скира подчеркнул, что обе стороны хотят продлить контракт и открыто выражают это желание. Переговоры находятся в активной фазе, и команда «Наполи» считает Мактоминея важным игроком своего состава.
Представители клуба отмечают, что благодаря его индивидуальным показателям на поле и уникальному стилю игры он вносит большой вклад в команду. Для справки, Скотт Мактоминей выступает в Италии с 2024 года.
Тем не менее, права на трансфер игрока по-прежнему принадлежат английскому клубу «Манчестер Юнайтед». По этой причине процесс достижения соглашения по контракту между сторонами продолжается.