Ronaldu 41 yoshida ham yuqori saviyada o‘ynamoqda
Taniqli murabbiy Rinat Bilyaletdinov Saudiya Arabistonining "Al-Nasr" klubida to‘p surayotgan Krishtianu Ronalduning hozirgi o‘yinlariga baho berdi. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
Bu haqda euro-football.ru xabar qilgan. Bilyaletdinovning fikricha, Krishtianu Ronaldu o‘ziga xos futbolchi bo‘lib, uning faoliyatida erishgan yutuqlarini qaytarish juda qiyin.
Murabbiy, shuningdek, portugaliyalik yulduzning 40 yoshdan oshganiga qaramay, yuqori saviyada o‘ynashga harakat qilayotganini ta’kidladi. Uning fikricha, Ronaldu nafaqat o‘z jismoniy holatini saqlab qolgan, balki yosh futbolchilarga ham namuna bo‘lib kelmoqda.
Joriy mavsumda 41 yoshli hujumchi barcha musobaqalarda 23 ta o‘yinda maydonga tushib, 19 ta gol urgan va 3 ta golli uzatmani amalga oshirgan. Ushbu natijalar uning hanuz yuqori darajada ekanligini isbotlaydi.
Saudiya Arabistoni chempionatining 21-turidan so‘ng "Al-Nasr" jamoasi 52 ochko to‘plab, turnir jadvalida uchinchi o‘rinni egallab turibdi. Bu esa jamoaning kuchli raqiblar safida ekanligidan dalolat beradi.

Роналду продолжает играть на высоком уровне в 41 год
Известный тренер Ринат Билялетдинов оценил текущие выступления Криштиану Роналду, который выступает за саудовский клуб "Аль-Наср". Об этом сообщает Zamin.uz.
Об этом сообщает euro-football.ru. По мнению Билялетдинова, Криштиану Роналду — уникальный футболист, и очень сложно повторить достижения, которых он добился в своей карьере.
Тренер также отметил, что несмотря на то, что португальской звезде уже за 40, он старается играть на высоком уровне. По его мнению, Роналду не только сохранил свою физическую форму, но и служит примером для молодых футболистов.
В текущем сезоне 41-летний нападающий провел 23 матча во всех соревнованиях, забил 19 голов и сделал 3 результативные передачи. Эти показатели доказывают, что он по-прежнему находится на высоком уровне.
После 21-го тура чемпионата Саудовской Аравии команда "Аль-Наср" набрала 52 очка и занимает третье место в турнирной таблице. Это свидетельствует о том, что команда находится в числе сильных соперников.