«Shanxay Shenhxua» musobaqani mag‘lubiyat bilan yakunladi
Osiyo Chempionlar ligasi doirasida «Shanxay Shenhxua» jamoasi yetti tur natijalariga ko‘ra pley-off bosqichiga chiqish imkoniyatini boy bergan edi. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
8-turda jamoa «Buriram Yunayted»ga qarshi maydonga tushdi. Bu uchrashuv Leonid Slutskiy boshqaruvidagi «Shanxay Shenhxua» uchun musobaqani munosib tarzda yakunlash va o‘zini ko‘rsatish uchun so‘nggi imkoniyat edi.
Biroq, jamoa bu vazifani uddalay olmadi. Bu haqda euro-football.ru xabar berdi.
Uchrashuvda natija 0:2 hisobida «Buriram Yunayted» foydasiga hal bo‘ldi. Tayland jamoasi birinchi bo‘limning dastlabki daqiqalaridayoq ikki marta gol urishga muvaffaq bo‘ldi.
11-daqiqada Gud Kertis, 22-daqiqada esa Mueanta Supxanat raqib darvozasini ishg‘ol qildi. Tez orada «Shanxay Shenhxua» maydonda bir futbolchiga kamayib qoldi, bu esa o‘yindagi kurashni deyarli yakunladi.

«Шанхай Шэньхуа» завершил соревнование с поражением
В рамках Лиги чемпионов Азии команда «Шанхай Шэньхуа» по итогам семи туров упустила возможность выйти в плей-офф. Об этом сообщает Zamin.uz.
В 8-м туре команда встретилась с «Бурирам Юнайтед». Эта встреча была последним шансом для «Шанхай Шэньхуа» под руководством Леонида Слуцкого достойно завершить турнир и проявить себя.
Однако команда не справилась с этой задачей. Об этом сообщает euro-football.ru.
Матч завершился со счётом 0:2 в пользу «Бурирам Юнайтед». Тайская команда сумела забить два гола уже в первые минуты первого тайма.
На 11-й минуте Гуд Кертис, а на 22-й минуте Муэнта Супханат поразили ворота соперника. Вскоре «Шанхай Шэньхуа» остался на поле в меньшинстве, что практически завершило борьбу в матче.
Также стало известно, что действующий контракт Леонида Слуцкого с «Шанхай Шэньхуа» продлён до конца 2027 года.