Maynts va Gamburg durang o‘ynadi, hisob 1:1 bo‘ldi.
Yevropa futbol haftaligi Maynts va Gamburg jamoalari o‘rtasidagi uchrashuv bilan boshlandi. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
Mazkur o‘yinda jamoalar 1:1 hisobida durang o‘ynab, har biri bir ochkodan qo‘lga kiritdi. Bu haqda euro-football.ru xabar berdi.
Uchrashuvning dastlabki daqiqalarida Gamburg jamoasi hujumkor o‘yin namoyish etdi. Varmed Omari uzoq masofadan kuchli zarba yo‘llab, darvozabonning e’tiborini sinovdan o‘tkazdi.
Qaytgan to‘pni tezda egallagan Ransford Kenigsdirffer esa yakuniy zarbani aniq bera olmadi. 42-daqiqada Maynts jamoasi hisobni ochishga muvaffaq bo‘ldi.
Denni da Kosta tomonidan uzatilgan aniq pasni Nadim Amiri golga aylantirdi. Ikkinchi bo‘limda o‘yin yanada keskin tus oldi.
Nikolас Kapaldo uzoq masofadan zarba berdi, ammo to‘p darvoza ustunining yonidan o‘tib ketdi. 62-daqiqada Kapaldo raqib jarima maydoni yaqinida xavfli vaziyat yaratib berdi.
Natijada Fabiu Viyeyra jarima zarbasini to‘g‘ridan-to‘g‘ri golga aylantirdi va hisob 1:1 bo‘ldi. Mazkur natijadan so‘ng Maynts jamoasi turnir jadvalida 13-o‘ringa ko‘tarildi, Gamburg esa 9-o‘rinda qoldi.

Майнц и Гамбург сыграли вничью, счет 1:1 был.
Европейская футбольная неделя началась матчем между командами Майнц и Гамбург. Об этом сообщает Zamin.uz.
В этой игре команды сыграли вничью со счетом 1:1, каждая получила по одному очку. Об этом сообщает euro-football.ru.
В первые минуты встречи команда Гамбурга продемонстрировала атакующую игру. Вармед Омари нанес мощный удар издалека, проверив внимательность вратаря.
Рэнсфорд Кёнигсдирфер, быстро завладев мячом после отскока, не смог точно нанести завершающий удар. На 42-й минуте команда Майнц сумела открыть счет.
Надим Амири забил гол после точной передачи от Дэнни да Косты. Во втором тайме игра стала еще более напряженной.
Николас Капальдо нанес удар издалека, но мяч прошел рядом со штангой ворот. На 62-й минуте Капальдо создал опасную ситуацию у штрафной соперника.
В результате Фабио Виейра реализовал штрафной удар напрямую в гол, счет стал 1:1. После этого результата команда Майнц поднялась на 13-е место в турнирной таблице, а Гамбург остался на 9-м месте.