Luis Enrike: Dembele jarohati bois ehtiyot bo‘lamiz
PSJ jamoasi bosh murabbiyi Luis Enrike hujumchi Usmon Dembele olgan jarohat haqida fikr bildirdi. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
Bu haqda euro-football.ru sayti xabar berdi. Ma’lum bo‘lishicha, 28 yoshli futbolchi Chempionlar ligasi doirasida «Monako»ga qarshi o‘tkazilgan so‘nggi uchrashuvda jarohat olgan.
U 27-daqiqada almashtirilishga majbur bo‘lgan. Kutilishicha, Dembele shanba kuni Liga 1 doirasidagi «Mets»ga qarshi o‘yinda maydonga tusha olmaydi.
Luis Enrike bu masalada quyidagi fikrlarni bildirdi: «Dembele jarohat oldi. Biz o‘z futbolchilarimizni yaxshi bilamiz va har doim ular salomatligini birinchi o‘ringa qo‘yamiz.
Hech qachon futbolchilarni tavakkal ostiga qo‘ymaymiz. Yuqori darajadagi futbol o‘yinlarida jarohatlar ajralmas qismga aylangan, ammo biz ulardan imkon qadar ehtiyot bo‘lishga harakat qilamiz», — dedi u matbuot anjumanida.

Луис Энрике: Из-за травмы Дембеле будем осторожны
Главный тренер ПСЖ Луис Энрике высказался о травме нападающего Усмана Дембеле. Об этом сообщает Zamin.uz.
Об этом сообщает сайт euro-football.ru. Известно, что 28-летний футболист получил травму в последнем матче Лиги чемпионов против «Монако».
Он был вынужден покинуть поле на 27-й минуте. Ожидается, что Дембеле не сможет выйти на поле в субботнем матче Лиги 1 против «Меца».
Луис Энрике прокомментировал ситуацию следующим образом: «Дембеле получил травму. Мы хорошо знаем наших игроков и всегда ставим их здоровье на первое место.
Мы никогда не рискуем игроками. Травмы являются неотъемлемой частью футбола высокого уровня, но мы стараемся максимально беречь их», — сказал он на пресс-конференции.