Portugaliya terma jamoasining sobiq bosh murabbiyi Fernandu Santos Krishtianu Ronalduning jamoa uchun ahamiyati haqida fikr bildirdi. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
Bu haqda euro-football.ru xabar bergan. Ma’lumki, «Al-Nasr» jamoasi hujumchisi Krishtianu Ronaldu bu yil 41 yoshni qarshi oldi.
Shu bilan birga, ommaviy axborot vositalarida uning hozirgi jismoniy holati va Portugaliya terma jamoasi uchun qanchalik muhim ekani yuzasidan bahslar davom etmoqda. Fernandu Santos bu masalaga o‘z munosabatini bildirib, shunday dedi: «Jahon chempionatida Ronalduni asosiy tarkibda ko‘rish kerakmi?
Bu har bir murabbiyning o‘z taktikasiga bog‘liq. Agar Krishtianu yaxshi sport formasida bo‘lsa va yuqori jismoniy tayyorgarlikni saqlab qolsa, u tabiiy ravishda asosiy tanlovga aylanadi.
Uning professionalligiga hali ham shubha yo‘q. U men bilan hech qachon faoliyatini yakunlash haqida gaplashmagan.
Bu qarorni u o‘zi qabul qiladi. Ammo menimcha, uning futbolni tark etishiga hali ancha bor».
Shuningdek, ma’lumotlarga ko‘ra, Krishtianu Ronaldu JCh-2026 saralash bosqichida hozirgacha besh marta raqib darvozasini ishg‘ol qilgan. Bu uning jismoniy holati va o‘yin darajasi hali ham yuqori ekanini ko‘rsatadi.

Фернанду Сантуш: Роналду всё ещё великий футболист!
Бывший главный тренер сборной Португалии Фернанду Сантуш высказался о значении Криштиану Роналду для команды. Об этом сообщает Zamin.uz.
Об этом сообщил euro-football.ru. Известно, что нападающий команды «Аль-Наср» Криштиану Роналду в этом году отметил 41 год.
В то же время в СМИ продолжаются споры о его нынешнем физическом состоянии и о том, насколько он важен для сборной Португалии. Фернанду Сантуш выразил свое мнение по этому вопросу, сказав: «Нужно ли видеть Роналду в основном составе на чемпионате мира?
Это зависит от тактики каждого тренера. Если Криштиану находится в хорошей спортивной форме и сохраняет высокий уровень физической подготовки, он естественно становится основным выбором.
В его профессионализме до сих пор нет сомнений. Он никогда не говорил со мной о завершении карьеры.
Это решение он принимает сам. Но, на мой взгляд, до того, как он уйдет из футбола, еще далеко».
Кроме того, согласно информации, Криштиану Роналду на отборочном этапе ЧМ-2026 уже пять раз поразил ворота соперников. Это показывает, что его физическое состояние и уровень игры по-прежнему высоки.