“Brest” “Marsel”ni mag‘lub etdi va 10-o‘ringa ko‘tarildi
Fransiya chempionatining navbatdagi turida “Marsel” jamoasi safarda “Brest” bilan o‘ynadi va yana mag‘lubiyatga uchradi. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
Bu o‘yin “Marsel” uchun muvaffaqiyatsiz seriyaning davom etishiga sabab bo‘ldi. Mazkur bahsda “Brest” o‘z maydonida ishonchli o‘yin ko‘rsatib, muhim uch ochkoni qo‘lga kiritdi.
Bu haqda euro-football.ru xabar berdi. O‘yinning 10-daqiqasida “Brest” hisobni ochdi.
Himoyachilarning xatosidan so‘ng Ludovik Ajork vaziyatdan unumli foydalanib, to‘pni darvozaga yo‘lladi va jamoasini oldinga olib chiqdi — 1:0. Oradan atigi besh daqiqa o‘tib, Ajork yana bir bor xavfli zarba yo‘lladi, ammo bu safar to‘p darvoza ustuniga yaqin joydan o‘tib ketdi.
29-daqiqada esa Ugo Manyettining aniq uzatmasidan so‘ng Ajork bosh bilan zarba berib, hisobni 2:0 ko‘rinishiga olib keldi va dubl qayd etdi. Ikkinchi bo‘limda “Marsel” o‘zini o‘nglashga harakat qildi.
O‘yinning so‘nggi bir soatida Per-Emerik Obameyang erkin zarba amalga oshirdi, lekin to‘p nishonga tegmadi. Shuningdek, Meyson Grinvud jarima maydonida yiqitilib, hakam tomonidan penalti belgilandi.
Ammo Grinvudning o‘zi tepgan 11 metrlik zarbani darvozabon qaytarib yubordi. Natijada, “Brest” 2:0 hisobida g‘alaba qozonib, turnir jadvalida 10-o‘ringa ko‘tarildi.

«Брест» победил «Марсель» и поднялся на 10-е место
В очередном туре чемпионата Франции команда «Марсель» сыграла в гостях с «Брестом» и вновь потерпела поражение. Об этом сообщает Zamin.uz.
Эта игра стала продолжением неудачной серии для «Марселя». В данном матче «Брест» уверенно сыграл на своем поле и завоевал важные три очка.
Об этом сообщает euro-football.ru. На 10-й минуте «Брест» открыл счет.
После ошибки защитников Людовик Ажорк эффективно воспользовался ситуацией, отправив мяч в ворота и вывел свою команду вперед — 1:0. Спустя всего пять минут Ажорк вновь нанес опасный удар, но на этот раз мяч прошел рядом со штангой.
На 29-й минуте после точной передачи Уго Маньетта Ажорк нанес удар головой, доведя счет до 2:0 и оформив дубль. Во втором тайме «Марсель» пытался исправить ситуацию.
В последнем часе игры Пьер-Эмерик Обамеянг исполнил свободный удар, но мяч не попал в цель. Также Мейсон Гринвуд был сбит в штрафной, и судья назначил пенальти.
Однако сам Гринвуд пробил 11-метровый удар, который отразил вратарь. В итоге «Брест» одержал победу со счетом 2:0 и поднялся на 10-е место в турнирной таблице.