"Inter Mayami" jamoasi muxlislari uchun yaxshi xabar bor. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
Klubning hujumchisi Lionel Messi jarohatdan so‘ng tiklanmoqda va MLSning birinchi turida "Los-Anjeles"ga qarshi o‘yinda maydonga tushishi ehtimoli borligi aytilmoqda. Bu haqda ESPN nashri xabar berdi.
Avvalroq, argentinalik futbolchi chap tizzasidan jarohat olgani va shu sababdan chempionatning ilk o‘yinini o‘tkazib yuborishi mumkinligi haqida ma’lumotlar tarqalgan edi. Endilikda esa uning sog‘lig‘i yaxshilanayotgani va o‘yinda ishtirok etish imkoniyati paydo bo‘lgani qayd etilmoqda.
Shuningdek, "Inter Mayami" jamoasining Puerto-Rikoda "Independiyente"ga qarshi o‘tkazishi rejalashtirilgan o‘rtoqlik uchrashuvi ham bekor qilindi. Bu qaror klub rejasiga ma’lum o‘zgarishlar kiritgan bo‘lsa-da, asosiy e’tibor MLSdagi mavsum startiga qaratilayotgani sezilmoqda.
Ma’lumotlarga ko‘ra, Florida jamoasi o‘tgan mavsumda turnir g‘olibi bo‘lgan va bu yil ham ulardan katta natijalar kutilmoqda. Messi esa jamoa uchun katta ahamiyatga ega bo‘lib, uning tajribasi, mahorati va o‘yin taqdirini o‘zgartira olish qobiliyati klub uchun muhim omil bo‘lib qolmoqda.
Agar Messi haqiqatan ham birinchi turda maydonga tushsa, o‘yin yanada qiziqarli bo‘ladi. Muxlislar esa o‘yin tarkiblari e’lon qilinganda, birinchi navbatda Messining ismini qidirishlari aniq.

Месси может выйти на поле в первом туре MLS
Нападающий клуба Лионель Месси восстанавливается после травмы и, как сообщается, есть вероятность, что он выйдет на поле в первом туре MLS в матче против «Лос-Анджелеса». Об этом сообщает издание ESPN.
Ранее появлялась информация, что аргентинский футболист получил травму левого колена и из-за этого может пропустить первый матч чемпионата. Теперь же отмечается, что его здоровье улучшается и появилась возможность участия в игре.
Кроме того, товарищеский матч «Интер Майами» против «Индепендьенте», запланированный в Пуэрто-Рико, был отменён. Хотя это решение внесло некоторые изменения в планы клуба, основной акцент, по всей видимости, делается на старт сезона в MLS.
По данным, команда из Флориды в прошлом сезоне стала победителем турнира, и в этом году от неё также ожидаются высокие результаты. Месси имеет большое значение для команды, его опыт, мастерство и способность менять ход игры остаются важным фактором для клуба.
Если Месси действительно выйдет на поле в первом туре, матч станет ещё более интересным. Болельщики, когда будут объявлены составы, наверняка в первую очередь будут искать имя Месси.