Santuush: Ronaldu hali ham asosiy tarkibda bo‘ladi
Portugaliya terma jamoasining sobiq bosh murabbiyi Fernandu Santuush Krishtianu Ronaldu haqida fikr bildirdi. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
Uning so‘zlariga ko‘ra, Ronaldu hali ham jamoa uchun muhim o‘yinchi bo‘lib qolmoqda. Bu haqda euro-football.ru xabar berdi.
Ma’lumki, Krishtianu Ronaldu joriy oyda 41 yoshni qarshi oldi. Shu bilan birga, ommaviy axborot vositalarida uning hozirgi sport formasi va terma jamoadagi o‘rni haqida turli munozaralar davom etmoqda.
Ko‘pchilik uning kelajakda, xususan, 2026 yilgi Jahon chempionatida ham jamoaning asosiy tarkibida bo‘lishi mumkinligini muhokama qilmoqda. Fernandu Santuush bu borada shunday dedi: “Har bir murabbiy o‘z taktikasiga ega va qarorlar ham shunga asoslanadi.
Agar Krishtianu yaxshi sport formasida bo‘lsa, u shubhasiz asosiy tarkib uchun tabiiy tanlov bo‘ladi. U professional futbolchi sifatida o‘zini doimo yuqori darajada ko‘rsatib kelmoqda.
Ronaldu bilan faoliyatini yakunlash haqida hech qachon suhbatlashmaganman. Men uning futbolni tark etishiga hali ancha vaqt bor, deb o‘ylayman”.
Shuningdek, ma’lumotlarga ko‘ra, Krishtianu Ronaldu 2026 yilgi Jahon chempionati saralash bosqichida hozirgacha beshta gol urishga muvaffaq bo‘lgan. Bu uning hali ham yuqori saviyada o‘ynayotganini ko‘rsatadi.

Santuush: Роналду всё ещё будет в основном составе
Бывший главный тренер сборной Португалии Фернанду Сантууш высказался о Криштиану Роналду. Об этом сообщает Zamin.uz.
По его словам, Роналду по-прежнему остаётся важным игроком для команды. Об этом сообщает euro-football.ru.
Известно, что Криштиану Роналду в этом месяце отметил 41 год. При этом в СМИ продолжаются различные дискуссии о его текущей спортивной форме и роли в сборной.
Многие обсуждают, что он может оставаться в основном составе команды и в будущем, в частности на чемпионате мира 2026 года. Фернанду Сантууш сказал по этому поводу: «У каждого тренера своя тактика, и решения принимаются исходя из неё.
Если Криштиану в хорошей спортивной форме, он, без сомнения, будет естественным выбором для основного состава. Он как профессиональный футболист всегда демонстрировал высокий уровень.
Я никогда не обсуждал с ним завершение карьеры. Я считаю, что у него ещё много времени до того, как он покинет футбол».
Также, согласно данным, Криштиану Роналду уже забил пять голов в отборочном цикле чемпионата мира 2026 года. Это показывает, что он всё ещё играет на высоком уровне.