Italiyaning "Milan" futbol klubi o‘z tarixidagi muhim voqeani eslab o‘tdi. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
1986 yil 20 fevral kuni Silvio Berlusconi ushbu klubni sotib olib, uning rivojlanishida yangi davrni boshlab bergan edi. O‘sha davrda "Milan" jiddiy inqirozdan chiqishga harakat qilayotgan edi.
Bu haqida euro-football.ru xabar bermoqda. Berlusconi klubni qo‘lga kiritganidan keyin, bosh murabbiy etib Arrigo Sakki tayinlandi.
Sakki "Milan"ni tubdan o‘zgartirib, uning muvaffaqiyatli davrini boshlab berdi. Berlusconi rahbarligidagi qariyb 30 yil davomida "Milan" 29 ta sovrin qo‘lga kiritdi.
Ular orasida 8 ta Italiya chempionligi (Skudetto), 5 ta Chempionlar ligasi g‘alabasi va boshqa ko‘plab yutuqlar bor edi. Ushbu tarixiy sanani klub afsonasi Paolo Maldini ham eslatib o‘tdi.
Maldini Berlusconi "Milan"ni sotib olgan paytda klub tarkibida o‘ynayotgan edi va keyinchalik jamoaning eng yorqin yillarining bevosita ishtirokchisiga aylangan. Shu tariqa, Silvio Berlusconi "Milan" tarixida unutilmas iz qoldirgan shaxs sifatida xotirlanmoqda.

Сильвио Берлускони: новатор новой эры в истории "Милана"
Футбольный клуб «Милан» из Италии отметил важное событие в своей истории. Об этом сообщает Zamin.uz.
20 февраля 1986 года Сильвио Берлускони приобрёл этот клуб и положил начало новой эре в его развитии. В то время «Милан» пытался выйти из серьёзного кризиса.
Об этом сообщает euro-football.ru. После приобретения клуба Берлускони назначил главным тренером Арриго Сакки.
Сакки кардинально изменил «Милан» и начал его успешную эпоху. За почти 30 лет под руководством Берлускони «Милан» завоевал 29 трофеев.
Среди них 8 чемпионских титулов Италии (Скудетто), 5 побед в Лиге чемпионов и многие другие достижения. Об этой исторической дате также напомнил легенда клуба Паоло Мальдини.
Мальдини играл в составе клуба, когда Берлускони приобрёл «Милан», и впоследствии стал непосредственным участником самых ярких лет команды. Таким образом, Сильвио Берлускони запомнился как человек, оставивший незабываемый след в истории «Милана».