Peterburgning "Zenit" klubida faoliyat olib borgan sobiq futbolchi, hozirda futbol mutaxassisi sifatida tanilgan Vladislav Radimov Italiya futboli holati haqida o‘z fikrlarini bildirdi. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
Bu haqda euro-football.ru nashri xabar berdi. Radimovning so‘zlariga ko‘ra, Italiya futboli hozirda qiyin davrni boshdan o‘tkazmoqda.
Klublar asosan legioner futbolchilar hisobiga ma’lum natijalarga erishayotgan bo‘lsa-da, terma jamoa saviyasi past darajada qolmoqda. Unga ko‘ra, Italiya terma jamoasining jahon chempionatiga bormaslik xavfi ham mavjud.
Ushbu fikrlarni u "Match TV" telekanali orqali bildirgan. Ma’lumot uchun, Italiya terma jamoasi 2026 yilgi jahon chempionatiga to‘g‘ridan-to‘g‘ri yo‘llanma ololmadi.
Jamoa bosh murabbiyi Jennaro Gattuzo boshchiligida saralash bosqichidan o‘tish uchun styk uchrashuvlarida ishtirok etadi. 2026 yilgi jahon chempionati Shimoliy Amerikada o‘tkaziladi.
Ushbu nufuzli musobaqaga AQSH, Kanada va Meksika mezbonlik qiladi. Turnir yoz oylarida bo‘lib o‘tishi rejalashtirilgan.

Радимов: Итальянский футбол переживает трудный период
Бывший футболист петербургского клуба "Зенит", ныне известный как футбольный эксперт Владислав Радимов высказал своё мнение о состоянии итальянского футбола. Об этом сообщает Zamin.uz.
Об этом сообщает издание euro-football.ru. По словам Радимова, итальянский футбол сейчас переживает трудные времена.
Хотя клубы в основном достигают определённых результатов за счёт легионеров, уровень национальной сборной остаётся низким. По его мнению, существует риск того, что сборная Италии не попадёт на чемпионат мира.
Эти мысли он выразил в эфире телеканала "Матч ТВ". Для справки, сборная Италии не получила прямую путёвку на чемпионат мира 2026 года.
Команда под руководством главного тренера Дженнаро Гаттузо примет участие в стыковых матчах для прохождения квалификации. Чемпионат мира 2026 года пройдёт в Северной Америке.
Хозяевами этого престижного турнира станут США, Канада и Мексика. Турнир запланирован на летние месяцы.