«Marsel» safarda «Brest»dan mag‘lub bo‘ldi, 2:0
Fransiya chempionati doirasida bo‘lib o‘tgan navbatdagi uchrashuvda «Marsel» jamoasi yana mag‘lubiyatga uchradi va turnir jadvalidagi yuqori o‘rinlardan yanada uzoqlashdi. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
Bu safar «Marsel» safarda «Brest» jamoasiga qarshi maydonga tushdi, ammo o‘z o‘yinini ko‘rsata olmadi. Natijada, bu mag‘lubiyat «Marsel»ning omadsiz seriyasini davom ettirdi.
Bu haqda euro-football.ru sayti xabar bermoqda. Uchrashuvning 10-daqiqasidayoq «Brest» hisobni ochishga muvaffaq bo‘ldi.
Jarima maydonidagi xavfli vaziyatda Lyudovik Azhor hujumni aniq zarba bilan yakunlab, jamoasini oldinga olib chiqdi — 1:0. Oradan ko‘p o‘tmay, Azhor yana bir marta jiddiy imkoniyatga ega bo‘ldi, ammo bu safar uning zarbasi darvoza ustuniga yaqin joydan o‘tib ketdi.
29-daqiqada esa Ugo Manyettining qanotdan uzatgan to‘pini Azhor bosh bilan darvozaga yo‘llab, dubl qayd etdi — 2:0. Birinchi bo‘limda «Marsel»ning hujumlari natijasiz tugadi.
Ikkinchi bo‘limda esa jamoa birinchi jiddiy imkoniyatni yaratdi: Per-Emerik Obameyang erkin holatda zarba berdi, ammo darvoza to‘rini ishg‘ol eta olmadi. Yakuniy daqiqalarda Meyson Grinvud jarima maydonida yiqitildi va penalti belgilandi.
Biroq Grinvudning o‘zi ijro etgan zarbani «Brest» darvozaboni muvaffaqiyatli qaytardi. Ushbu o‘yinda «Brest» 2:0 hisobida g‘alaba qozondi va turnir jadvalida 10-o‘ringa ko‘tarildi.
«Marsel» esa 4-o‘rinda qolmoqda. Bu natija jamoaning keyingi o‘yinlarda o‘z o‘yinini yaxshilashi zarurligini ko‘rsatmoqda.

«Марсель» проиграл в гостях «Бресту», 2:0
В очередном матче чемпионата Франции команда «Марсель» вновь потерпела поражение и отдалились от высоких позиций в турнирной таблице. Об этом сообщает Zamin.uz.
На этот раз «Марсель» сыграл в гостях против «Бреста», но не смог показать свою игру. В итоге это поражение продолжило серию неудач «Марселя».
Об этом сообщает сайт euro-football.ru. Уже на 10-й минуте «Брест» сумел открыть счёт.
В опасной ситуации в штрафной Людовик Ажор завершил атаку точным ударом, выведя свою команду вперёд — 1:0. Вскоре Ажор получил ещё один серьёзный шанс, но на этот раз его удар прошёл рядом со штангой.
На 29-й минуте после подачи с фланга Уго Маньетта Ажор головой отправил мяч в ворота, оформив дубль — 2:0. Первый тайм атаки «Марселя» завершились безрезультатно.
Во втором тайме команда создала первый серьёзный момент: Пьер-Эмерик Обамеянг пробил с свободного удара, но не смог поразить ворота. В последние минуты Мейсон Гринвуд был сбит в штрафной, и был назначен пенальти.
Однако вратарь «Бреста» успешно отразил удар самого Гринвуда. В этой игре «Брест» одержал победу со счётом 2:0 и поднялся на 10-е место в турнирной таблице.
«Марсель» остаётся на 4-м месте. Этот результат показывает необходимость улучшения игры команды в следующих матчах.