Bilyaletdinov: Ronaldu har bir futbolchiga o‘rnak bo‘la oladi
Taniqli murabbiy Rinat Bilyaletdinov Saudiya Arabistonining "Al-Nasr" jamoasida to‘p surayotgan Krishtianu Ronaldu haqida o‘z fikrlarini bildirdi. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
Bu haqda "euro-football.ru" xabar bermoqda. Bilyaletdinovning ta’kidlashicha, Ronaldu o‘ziga xos futbolchi bo‘lib, uning maydondagi natijalarini takrorlash juda qiyin.
Murabbiy portugaliyalik futbolchining 40 yoshdan oshganiga qaramay, hali ham yuqori darajada o‘ynashga intilayotganini alohida e’tirof etdi. Uning fikricha, bunday professional yondashuv har bir futbolchi uchun o‘rnak bo‘lishi mumkin.
Joriy mavsumda 41 yoshli Ronaldu barcha musobaqalarda jami 23 ta o‘yinda ishtirok etib, 19 ta gol urdi va 3 ta golli uzatma amalga oshirdi. Bu uning hanuz yuqori saviyada o‘ynashga qodir ekanini ko‘rsatadi.
Saudiya Arabistoni chempionatining 21-turidan so‘ng, "Al-Nasr" jamoasi 52 ochko to‘plab, turnir jadvalida uchinchi o‘rinni egallab turibdi.

Билялетдинов: Роналду может служить примером для каждого футболиста
Известный тренер Ринат Билялетдинов высказал своё мнение о Криштиану Роналду, выступающем за саудовский клуб «Аль-Наср». Об этом сообщает Zamin.uz.
Об этом сообщает «euro-football.ru». По словам Билялетдинова, Роналду — уникальный футболист, и повторить его достижения на поле очень сложно.
Тренер особо отметил, что несмотря на то, что португальскому футболисту уже за 40, он всё ещё стремится играть на высоком уровне. По его мнению, такой профессиональный подход может служить примером для каждого футболиста.
В текущем сезоне 41-летний Роналду принял участие в 23 матчах во всех турнирах, забил 19 голов и сделал 3 результативные передачи. Это показывает, что он по-прежнему способен играть на высоком уровне.
После 21-го тура чемпионата Саудовской Аравии команда «Аль-Наср» набрала 52 очка и занимает третье место в турнирной таблице.