Insayder Fabritsio Romanoning xabariga ko‘ra, 53 yoshli mutaxassis Fransiya futbol federatsiyasi bilan og‘zaki kelishuvga erishgan. Bu haqda euro-football.ru sayti ma’lum qildi.
Ma’lumotlarga ko‘ra, Madridning "Real" klubi sobiq bosh murabbiyi jahon chempionati yakunidan so‘ng Fransiya terma jamoasini boshqarishi kutilmoqda. Agar bu amalga oshsa, Zidan besh yil davom etgan tanaffusdan so‘ng murabbiylik faoliyatiga qaytadi.
Fransiya terma jamoasini hozirda Didye Desham boshqarib kelmoqda. U 2012 yil yozida murabbiylik lavozimini egallagan va jamoa bilan bir necha yirik turnirlarda muvaffaqiyatli ishtirok etgan.
2026 yilgi jahon chempionati guruh bosqichida Fransiya Senegal va Norvegiya bilan bir guruhda o‘ynaydi. Uchinchi raqib pley-off o‘yinlari natijasiga ko‘ra aniqlanadi.

Зидан ожидается возвращение в сборную Франции
Зинедин Зидан близок к возвращению в сборную Франции в качестве главного тренера. Об этом сообщает Zamin.uz.
По информации инсайдера Фабрицио Романо, 53-летний специалист достиг устной договоренности с Федерацией футбола Франции. Об этом сообщил сайт euro-football.ru.
Согласно данным, бывший главный тренер мадридского "Реала" ожидается у руля сборной Франции после окончания чемпионата мира. Если это произойдет, Зидан вернется к тренерской деятельности после пятилетнего перерыва.
В настоящее время сборную Франции возглавляет Дидье Дешам. Он занял пост главного тренера летом 2012 года и успешно участвовал с командой в нескольких крупных турнирах.
На групповом этапе чемпионата мира 2026 года Франция сыграет в одной группе с Сенегалом и Норвегией. Третий соперник будет определен по результатам плей-офф.