Fonseka: "Milan"da ko‘proq ishlashga loyiq edim
"Milan" jamoasining sobiq bosh murabbiyi Paulu Fonseka o‘zining Italiya klubidagi qisqa faoliyati haqida fikr bildirdi. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
Bu haqida euro-football.ru xabar bergan. Portugaliyalik mutaxassisning ta’kidlashicha, u "Milan"da ko‘proq ishlash imkoniyatiga loyiq bo‘lgan.
Fonseka klubni kuchli va ajoyib jamoa sifatida baholab, u yerda faoliyat yuritishdan katta zavq olganini aytib o‘tgan. Ammo u vaqt yetishmagani bois afsusdaligini ham qo‘shimcha qilgan.
Uning so‘zlariga ko‘ra, klub rahbariyati jamoaning o‘yin uslubini yanada hujumkor shaklga o‘tkazishni istagan, biroq yillar davomida shakllangan tizimni qisqa muddatda o‘zgartirish oson emas. Eslatib o‘tamiz, Paulu Fonseka 2024 yilning iyulidan dekabrigacha "Milan" klubida bosh murabbiy sifatida ishlagan.

Фонсека: "Милан" заслуживал, чтобы я работал там больше
Бывший главный тренер команды "Милан" Паулу Фонсека высказался о своей короткой работе в итальянском клубе. Об этом сообщает Zamin.uz.
Об этом сообщил euro-football.ru. По словам португальского специалиста, он заслуживал возможности работать в "Милане" дольше.
Фонсека оценил клуб как сильную и замечательную команду, отметив, что получил большое удовольствие от работы там. Однако он также добавил, что сожалеет из-за нехватки времени.
По его словам, руководство клуба хотело сделать стиль игры команды более атакующим, но изменить систему, сформированную за годы, за короткий срок было непросто. Напомним, Паулу Фонсека работал главным тренером "Милана" с июля по декабрь 2024 года.
В настоящее время он занимает должность главного тренера французского клуба "Лион". В то же время команда "Милан" под руководством Массимилиано Аллегри занимает второе место в турнирной таблице Серии А, набрав 54 очка.