Zidan Fransiya terma jamoasiga murabbiy bo‘ladi
Bu haqda insayder Fabritsio Romano xabar berdi. Uning ma’lumotiga ko‘ra, 53 yoshli mutaxassis Fransiya futbol federatsiyasi bilan og‘zaki kelishuvga erishgan.
Ushbu yangilikni euro-football.ru nashri ham tasdiqlaydi. Zidan avvalroq Madridning "Real" klubini boshqargan va katta yutuqlarga erishgan.
U navbatdagi jahon chempionati tugagach, Fransiya terma jamoasini qabul qilib olishi rejalashtirilmoqda. Shunday qilib, Zidan besh yillik tanaffusdan so‘ng murabbiylik faoliyatiga qaytadi.
Eslatib o‘tamiz, Fransiya terma jamoasini 2012 yildan buyon Didye Desham boshqarib kelmoqda. 2026 yilgi jahon chempionatida Fransiya guruh bosqichida Senegal va Norvegiya bilan kuch sinashadi.
Uchinchi raqib esa saralash bosqichidagi pley-off o‘yinlari natijasiga qarab aniqlanadi. Turnir 2026 yil 11 iyundan 19 iyulgacha davom etadi.

Зидан станет тренером сборной Франции
Ожидается, что Зинедин Зидан в ближайшее время будет назначен главным тренером сборной Франции. Об этом сообщает Zamin.uz.
Об этом сообщил инсайдер Фабрицио Романо. По его информации, 53-летний специалист достиг устной договорённости с Федерацией футбола Франции.
Эту новость также подтверждает издание euro-football.ru. Ранее Зидан возглавлял мадридский «Реал» и добился больших успехов.
Планируется, что он возьмёт на себя руководство сборной Франции после окончания следующего чемпионата мира. Таким образом, Зидан вернётся к тренерской деятельности после пятилетнего перерыва.
Напомним, что сборную Франции с 2012 года возглавляет Дидье Дешам. На чемпионате мира 2026 года Франция будет соревноваться в группе с Сенегалом и Норвегией.
Третий соперник будет определён по результатам плей-офф отборочного этапа. Турнир продлится с 11 июня по 19 июля 2026 года.