Ronaldu 38 yoshida ham yuqori saviyada o‘ynamoqda
Tajribali murabbiy Rinat Bilyaletdinov Saudiya Arabistonining "Al-Nasr" klubida faoliyat yuritayotgan portugaliyalik futbolchi Krishtianu Ronaldu haqida o‘z fikrlarini bildirdi. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
Bu haqda euro-football.ru ma’lum qildi. Bilyaletdinovning ta’kidlashicha, Ronaldu o‘ziga xos fenomen bo‘lib, uning maydondagi natijalarini takrorlash deyarli imkonsiz.
Murabbiy portugaliyalik futbolchining yoshi ulg‘ayganiga qaramay, eng yuqori saviyada o‘ynashga intilishini alohida e’tirof etdi. Bu, albatta, katta hurmatga loyiq holat.
Joriy mavsumda 38 yoshli Ronaldu barcha musobaqalarda 23 ta o‘yinda ishtirok etib, 19 ta gol urishga va 3 ta golli uzatma amalga oshirishga erishdi. Uning bunday samarali o‘yini jamoasi uchun muhim ahamiyat kasb etmoqda.
"Al-Nasr" klubi Saudiya Arabistoni chempionatining 21-turidan so‘ng 52 ochko bilan turnir jadvalida uchinchi o‘rinni egallab turibdi. Bu esa jamoaning yaxshi natijalar ko‘rsatayotganidan dalolat beradi.

Роналду продолжает играть на высоком уровне в 38 лет
Опытный тренер Ринат Билялетдинов высказался о португальском футболисте Криштиану Роналду, который выступает в саудовском клубе «Аль-Наср». Об этом сообщает Zamin.uz.
Об этом сообщил euro-football.ru. По словам Билялетдинова, Роналду — это уникальный феномен, и повторить его достижения на поле практически невозможно.
Тренер особо отметил, что несмотря на возраст португальского футболиста, он стремится играть на самом высоком уровне. Это, безусловно, вызывает большое уважение.
В текущем сезоне 38-летний Роналду принял участие в 23 матчах во всех турнирах, забил 19 голов и сделал 3 результативные передачи. Его такая эффективная игра имеет важное значение для команды.
Клуб «Аль-Наср» после 21-го тура чемпионата Саудовской Аравии занимает третье место в турнирной таблице с 52 очками. Это свидетельствует о хороших результатах команды.