«Manchester Siti» va «Nyukasl» bugun maydonda to‘qnashadi
Angliya Premer-ligasining (APL) 27-turi doirasida bugun «Manchester Siti» va «Nyukasl» jamoalari o‘rtasida uchrashuv bo‘lib o‘tadi. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
Bellashuv yaqin daqiqalarda boshlanishi kutilmoqda. Jamoalar asosiy tarkib va zaxira o‘yinchilar ro‘yxatini e’lon qildi.
Qayd etish joizki, «Manchester Siti» safida o‘zbekistonlik himoyachi Abduqodir Husanov bugungi o‘yinni zaxiradan boshlaydi. «Manchester Siti» bugun tajribali va barqaror tarkib bilan maydonga tushadi.
Darvozani Djanluidji Donnarumma qo‘riqlaydi. Himoya chizig‘ida Mateus Nunes, Ruben Diash, Mark Gexi va Rayan Ayt-Nuri harakat qiladi.
Yarim himoyada Rodri va sardor Bernardu Silva jamoaning o‘yin tempini boshqaradi. Hujum chizig‘ida esa Niko O’Rayli, Antuan Semeno, Omar Marmush hamda asosiy hujumchi Erling Xoland maydonga tushadi.
«Manchester Siti» asosiy tarkibi: Donnarumma, Nunes, Diash, Gexi, Ayt-Nuri, Rodri, Silva, O’Rayli, Semeno, Marmush, Xoland. Zaxira: Trafford, Reynders, Stounz, Sherki, Niko, Savino, Husanov, Foden, Lyuis.
«Nyukasl» ham kuchli tarkib bilan o‘yinga tayyor. Ularning darvozasini Poup qo‘riqlaydi.
Himoyada sardor Tripper, Xoll, Tiau va Byorn joy oladi. Yarim himoyada Tonali, Gordon hamda Uillok asosiy rollarni bajaradi.
Hujumda esa Elanga, Voltemade va Remsi maydonga tushadi. «Nyukasl» asosiy tarkibi: Poup, Tripper, Xoll, Tiau, Byorn, Tonali, Gordon, Uillok, Elanga, Voltemade, Remsi.
Zaxira: Raddi, Ramsdeyl, Joelinton, Barns, Osula, J. Myorfi, A.
Myorfi, Shaxar, Niv. Bugungi o‘yinda ikki jamoa ham g‘alaba uchun kurashadi.
«Siti»ning tarkibi kuchli va zaxira o‘rindig‘i ham raqobatbardosh ko‘rinadi. «Nyukasl» esa mehmonda ham o‘z xarakterini namoyon qilishga tayyor.
Endi barcha e’tibor maydonda bo‘ladi. Kim o‘yin boshidan tashabbusni qo‘lga oladi, kecha natijasi ham o‘sha jamoa foydasiga hal bo‘lishi mumkin.

«Манчестер Сити» и «Ньюкасл» сегодня встретятся на поле
В рамках 27-го тура Английской Премьер-лиги (АПЛ) сегодня состоится матч между командами «Манчестер Сити» и «Ньюкасл». Об этом сообщает Zamin.uz.
Ожидается, что встреча начнется в ближайшие минуты. Команды объявили списки основных и запасных игроков.
Стоит отметить, что защитник из Узбекистана Абдукодир Хусанов начнет сегодняшний матч в запасе за «Манчестер Сити». Сегодня «Манчестер Сити» выйдет на поле с опытным и стабильным составом.
Вратарь — Джанлуиджи Доннарумма. В линии защиты сыграют Матеус Нунес, Рубен Диаш, Марк Гехи и Райан Айт-Нури.
В полузащите Родри и капитан Бернарду Силва будут контролировать темп игры команды. В атаке выйдут Нико О’Рейли, Антуан Семено, Омар Мармуш и основной нападающий Эрлинг Холанд.
Основной состав «Манчестер Сити»: Доннарумма, Нунес, Диаш, Гехи, Айт-Нури, Родри, Силва, О’Рейли, Семено, Мармуш, Холанд. Запасные: Траффорд, Рейндерс, Стоунз, Шерки, Нико, Савино, Хусанов, Фоден, Льюис.
«Ньюкасл» также готов к игре с сильным составом. Их ворота защищает Поп.
В защите капитан Триппер, Холл, Тиау и Бьорн. В полузащите ключевые роли выполняют Тонали, Гордон и Уиллок.
В атаке выйдут Эланга, Вольтемаде и Ремси. Основной состав «Ньюкасл»: Поп, Триппер, Холл, Тиау, Бьорн, Тонали, Гордон, Уиллок, Эланга, Вольтемаде, Ремси.
Запасные: Радди, Рамсдейл, Жоэлинтон, Барнс, Осула, Дж. Мёрфи, А.
Мёрфи, Шахар, Нив. В сегодняшнем матче обе команды будут бороться за победу.
Состав «Сити» силен, и скамейка запасных также выглядит конкурентоспособной. «Ньюкасл» готов проявить свой характер даже в гостях.
Теперь все внимание будет сосредоточено на поле. Кто возьмет инициативу с начала игры, тот, возможно, и определит исход встречи в свою пользу.