Lautaro Martines jarohati sabab bir oy o‘ynamaydi
Milanning "Inter" klubi prezidenti Juzeppe Marotta hujumchi Lautaro Martinesning jarohati haqida o‘z fikrini bildirdi. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
Bu haqda Euro-football.ru xabar bermoqda. Klub tomonidan berilgan ma’lumotga ko‘ra, argentinalik futbolchi 20-fevral kuni boldir mushagidan jarohat olgan.
Ushbu jarohat tufayli Lautaroning taxminan bir oy davomida maydonga tusha olmasligi aytilmoqda. Ommaviy axborot vositalarining yozishicha, bu jamoa uchun muhim yo‘qotish hisoblanadi.
"Lautaro Martinesning holatiga alohida e’tibor qaratishimiz kerak. U jamoamiz uchun juda muhim o‘yinchi.
Biroq u mehnatkash futbolchi, maydonga qachon qaytishi bo‘yicha to‘g‘ri qaror qabul qila oladi", — deydi Juzeppe Marotta. Uning so‘zlarini taniqli jurnalist Nikolo Skira keltirgan.
Lautaro Martines 2018 yilda Argentinaning "Rasing" klubidan "Inter" safiga qo‘shilgan. Transfer summasi 25 million yevroni tashkil etgan.
Uning klub bilan tuzgan shartnomasi 2029-yilning 30-iyunigacha amal qiladi. Joriy mavsumda Lautaro barcha musobaqalarda 35 ta o‘yinda qatnashib, 18 ta gol urgan va 4 ta golli uzatma amalga oshirgan.

Лаутаро Мартинес из-за травмы не будет играть месяц
Президент клуба "Интер" из Милана Джузеппе Маротта высказался о травме нападающего Лаутаро Мартинеса. Об этом сообщает Zamin.uz.
Об этом сообщает Euro-football.ru. По информации клуба, аргентинский футболист получил травму икроножной мышцы 20 февраля.
Из-за этой травмы Лаутаро, как ожидается, не сможет выходить на поле примерно в течение месяца. По сообщениям СМИ, это является значительной потерей для команды.
"Мы должны уделить особое внимание состоянию Лаутаро Мартинеса. Он очень важный игрок для нашей команды.
Однако он трудолюбивый футболист и сможет принять правильное решение о том, когда вернуться на поле", — сказал Джузеппе Маротта. Его слова приводит известный журналист Николо Скира.
Лаутаро Мартинес присоединился к "Интеру" в 2018 году из аргентинского клуба "Расинг". Сумма трансфера составила 25 миллионов евро.
Его контракт с клубом действует до 30 июня 2029 года. В текущем сезоне Лаутаро принял участие в 35 матчах во всех соревнованиях, забил 18 голов и сделал 4 результативные передачи.