Dyumfris va Chalhanog‘lu mashg‘ulotlarga qaytmoqda
"Inter" jamoasi bosh murabbiyi Kristian Kivu jarohat olgan futbolchilar – himoyachi Denzel Dyumfris va yarim himoyachi Hakan Chalhanog‘lu qachon mashg‘ulotlarga qaytishini ma’lum qildi. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
Bu haqda euro-football.ru xabar bergan. Murabbiyning so‘zlariga ko‘ra, Denzel Dyumfris ertadan boshlab jamoa bilan to‘liq mashg‘ulotlarda ishtirok eta boshlaydi va asosiy tarkibga qaytishga tayyor bo‘ladi.
Hakan Chalhanog‘lu esa dushanba kuni mashg‘ulotlarga qaytishi kutilmoqda. Dyumfris joriy mavsumda "Inter" tarkibida barcha musobaqalarda 15 ta o‘yinda maydonga tushib, 3 ta gol urishga muvaffaq bo‘lgan.
U hozirda to‘piq jarohatidan tiklanmoqda. Chalhanog‘lu esa mavsum davomida 23 ta o‘yinda qatnashib, 8 ta gol va 4 ta samarali uzatmani amalga oshirgan.
Turkiyalik yarim himoyachi mushakdagi shikastlanish sababli tiklanish jarayonini o‘tkazmoqda. Jamoa murabbiylari futbolchilarning tiklanish jarayonini diqqat bilan kuzatib bormoqda.

Дамфрис и Чалханоглу возвращаются к тренировкам
Главный тренер команды "Интер" Кристиан Киву сообщил, когда травмированные футболисты – защитник Дензел Дюмфрис и полузащитник Хакан Чалханоглу – вернутся к тренировкам. Об этом сообщает Zamin.uz.
Об этом сообщил euro-football.ru. По словам тренера, Дензел Дюмфрис с завтрашнего дня начнёт полноценно участвовать в тренировках с командой и будет готов вернуться в основной состав.
Ожидается, что Хакан Чалханоглу вернётся к тренировкам в понедельник. В текущем сезоне Дюмфрис сыграл за "Интер" во всех турнирах 15 матчей и забил 3 гола.
В настоящее время он восстанавливается после травмы голеностопа. Чалханоглу же принял участие в 23 матчах сезона, забил 8 голов и сделал 4 результативные передачи.
Турецкий полузащитник проходит восстановление после мышечной травмы. Тренеры команды внимательно следят за процессом восстановления футболистов.