Garri Keyn: "Barselona" transferi haqida eshitmaganman
Myunxenning "Bavariya" jamoasi hujumchisi Garri Keyn uning "Barselona"ga ehtimoliy transferi haqidagi xabarlarga o‘z munosabatini bildirdi. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
Bu haqda euro-football.ru sayti xabar bermoqda. Avvalroq "Barselona" prezidenti Xavyer Vilaxoana ingliz futbolchisi bilan bog‘liq aloqalar haqida fikr bildirgan edi.
Biroq Garri Keyn Sky Sport’ga bergan intervyusida bu borada hech qanday ma’lumotga ega emasligini ta’kidladi. "Men bu haqda hech narsa eshitmaganman.
Bu masalalar bilan otam va akam shug‘ullanadi, lekin ular menga bu haqida biror narsa aytmagan. Hozircha men "Bavariya"da o‘zimni baxtli his qilyapman va bor e’tiborim klubimga qaratilgan.
Shunga qaramay, bunday gaplarni o‘zim uchun maqtov sifatida qabul qilaman", — dedi futbolchi. Ma’lumki, 32 yoshli hujumchining "Bavariya" bilan amaldagi shartnomasi 2027 yilgacha davom etadi.
Shu bilan birga, ayrim manbalarning xabariga ko‘ra, "Barselona" Keynni Robert Levandovskining kelajakdagi o‘rinbosari sifatida ko‘rayotgan bo‘lishi mumkin.

Гарри Кейн: "Барселона" трансферы туралы не слышал
Нападающий мюнхенской "Баварии" Гарри Кейн высказался по поводу слухов о его возможном переходе в "Барселону". Об этом сообщает Zamin.uz.
Об этом сообщает сайт euro-football.ru. Ранее президент "Барселоны" Хавьер Вилахона высказывался по поводу связей с английским футболистом.
Однако Гарри Кейн в интервью Sky Sport подчеркнул, что не имеет никакой информации по этому поводу. "Я ничего об этом не слышал.
Этими вопросами занимаются мой отец и брат, но они ничего мне не говорили. Пока что я чувствую себя счастливым в "Баварии" и все мое внимание сосредоточено на клубе.
Тем не менее, я воспринимаю такие разговоры как комплимент для себя", — сказал футболист. Известно, что действующий контракт 32-летнего нападающего с "Баварией" действует до 2027 года.
При этом, по некоторым источникам, "Барселона" может рассматривать Кейна в качестве будущей замены Роберту Левандовски.