U bu xulosaga “Inter”ning so‘nggi o‘yinlaridagi muvaffaqiyatlaridan so‘ng kelgan. Jamoa navbatdagi uchrashuvda “Lechche” darvozasiga ikki bor to‘p kiritib, muhim uch ochkoni qo‘lga kiritdi.
Bu haqda euro-football.ru xabar berdi. Prandelli o‘z fikrida Skudetto endilikda “Inter”ning qo‘lida ekanini aytdi.
U ayniqsa murabbiy Kivuning jamoaga yangi ishtiyoq va tetiklik olib kirganini alohida qayd etdi. Biroq u kelasi mavsum jamoa uchun oson bo‘lmasligini ham ta’kidladi.
Chunki tarkibda o‘zgarishlar bo‘lishi, yangi futbolchilar qo‘shilishi kutilmoqda. Ular bilan hamkorlikni yo‘lga qo‘yish murabbiy uchun muhim vazifa bo‘ladi.
Hozirda “Inter” A Seriya turnir jadvalida eng yaqin raqibidan 10 ochkoga oldinda bormoqda. Bu esa jamoaning chempionlik imkoniyatlarini yanada mustahkamlaydi.

Пранделли: “Интер” почти решил чемпионство
Бывший главный тренер сборной Италии Чезаре Пранделли подчеркнул, что в Серии А “Интер” практически решил вопрос чемпионства. Об этом сообщает Zamin.uz.
Он пришёл к такому выводу после успехов “Интера” в последних матчах. Команда в следующей встрече забила два мяча в ворота “Лечче” и получила важные три очка.
Об этом сообщает euro-football.ru. Пранделли отметил, что Скудетто теперь в руках “Интера”.
Особенно он выделил, что тренер Киву привнёс в команду новый энтузиазм и бодрость. Однако он также подчеркнул, что следующий сезон не будет лёгким для команды.
Потому что ожидаются изменения в составе, появление новых игроков. Налаживание сотрудничества с ними станет важной задачей для тренера.
В настоящее время “Интер” в турнирной таблице Серии А опережает ближайшего соперника на 10 очков. Это ещё больше укрепляет шансы команды на чемпионство.