Musiala Bundesligada 100-g‘alabasini eng yosh futbolchi sifatida nishonladi
Bundesliganing 23-turida Myunxenning "Bavariya" klubi Frankfurtning "Ayntraxt" jamoasini 3:2 hisobida mag‘lub etdi. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
Ushbu o‘yinda "Bavariya"ning yosh hujumchisi Jamal Musiala asosiy tarkibda maydonga tushdi. Biroq, futbolchi gol ura olmagan holda 77-daqiqada almashtirildi.
Bu haqda euro-football.ru xabar berdi. Shunga qaramay, ushbu natija Musiala uchun ahamiyatli bo‘ldi.
Chunki bu g‘alaba uning Bundesligadagi 100-g‘alabasi sifatida qayd etildi. Qiziqarli tomoni shundaki, Musiala ushbu marraga chempionat tarixida eng yosh futbolchi sifatida erishdi.
U hali 23 yoshga to‘lmagan bo‘lsa-da, bu yutuqqa muvaffaq bo‘ldi. Hozirda "Bavariya" Germaniya oliy ligasi turnir jadvalida birinchi o‘rinni egallab, chempionlik uchun ishonchli qadam tashlamoqda.
Klubning kuchli o‘yinlari va yosh futbolchilarining muvaffaqiyati ularning barqarorligini yana bir bor tasdiqlaydi.

Мусиала отпраздновал 100-ю победу в Бундеслиге в качестве самого молодого футболиста
В 23-м туре Бундеслиги мюнхенская «Бавария» обыграла франкфуртский «Айнтрахт» со счётом 3:2. Об этом сообщает Zamin.uz.
В этой игре молодой нападающий «Баварии» Джамал Мусиала вышел в основном составе. Однако футболист был заменён на 77-й минуте, не сумев забить гол.
Об этом сообщает euro-football.ru. Тем не менее, этот результат имел значение для Мусиалы.
Потому что эта победа стала для него 100-й в Бундеслиге. Интересно, что Мусиала достиг этого рубежа как самый молодой футболист в истории чемпионата.
Хотя ему ещё не исполнилось 23 года, он добился этого успеха. В настоящее время «Бавария» занимает первое место в турнирной таблице немецкой высшей лиги и уверенно движется к чемпионству.