Denis Makarov jarohatdan forig‘ bo‘ldi, mashg‘ulotda qatnashmoqda
Qanot hujumchisi Denis Makarovning agenti Aleksey Babir futbolchining hozirgi holati haqida ma’lumot berdi. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
Bu haqda euro-football.ru xabar qilmoqda. Eslatib o‘tamiz, Denis Makarov Moskvaning "Dinamo" klubidan Turkiyaning "Kayserispor" jamoasiga o‘tgan edi.
U yaqinda yengil jarohat olgani sababli bir muddat mashg‘ulotlarda qatnasha olmagan edi. Agentning so‘zlariga ko‘ra, Makarov jarohatdan to‘liq forig‘ bo‘lgan va hozirda jamoa bilan umumiy mashg‘ulotlarda to‘liq yuklama asosida shug‘ullanmoqda.
U klubga yaxshi moslashganini va o‘zini qulay his qilayotganini ham ta’kidlagan. Biroq kichik jarohat sababli asosiy tarkibdan joy olish jarayoni biroz kechikgan.
Ma’lum bo‘lishicha, Denis Makarov Turkiya chempionatida hozircha faqatgina bitta o‘yinda ishtirok etgan va 30 daqiqa davomida maydonda harakat qilgan. Yakshanba kuni "Kayserispor" Turkiya chempionati 23-turi doirasida "Antalyaspor" jamoasiga qarshi o‘yin o‘tkazishi rejalashtirilgan.

Денис Макаров восстановился после травмы, участвует в тренировке
Агент нападающего Дениса Макарова Алексей Бабир сообщил о текущем состоянии футболиста. Об этом сообщает Zamin.uz.
Об этом сообщает euro-football.ru. Напомним, что Денис Макаров перешёл из московского клуба «Динамо» в турецкий «Кайсериспор».
Недавно он получил лёгкую травму и некоторое время не мог участвовать в тренировках. По словам агента, Макаров полностью восстановился после травмы и сейчас занимается с командой на полную нагрузку на общих тренировках.
Он также отметил, что игрок хорошо адаптировался в клубе и чувствует себя комфортно. Однако из-за небольшой травмы процесс закрепления в основном составе немного задержался.
Известно, что Денис Макаров пока что сыграл в чемпионате Турции только в одном матче и провёл на поле 30 минут. В воскресенье «Кайсериспор» планирует провести игру 23-го тура чемпионата Турции против «Антальяспора».