“Paxtakor” yangi mavsumga tarkibini e’lon qildi
Toshkentning “Paxtakor” futbol jamoasi O‘zbekiston Superligasi klublari orasida yangi mavsum uchun rasmiy qaydnomasini birinchi bo‘lib e’lon qildi. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
Jamoa matbuot xizmati tomonidan taqdim etilgan ro‘yxatda futbolchilar tanlagan raqamlar ham ko‘rsatilgan. Bu esa klubning mavsumga tayyorgarlikni qanchalik jiddiy boshlaganini ko‘rsatadi.
Darvozabonlar qatorida 12-raqamli Vladimir Nazarov va 35-raqamli Sanjar Quvvatov asosiy mas’uliyatni o‘z zimmasiga oladi. Ularning barqaror o‘yini jamoaning muvaffaqiyatida muhim rol o‘ynashi kutilmoqda.
Himoya chizig‘ida esa raqobat kuchli: Shahzod Azmiddinov, Zaid Tahsin, Muhammadqodir Hamraliyev, Hojiakbar Alijonov, Dilshod Saitov, Dilshod Abdullayev, Sherzod Nasrullayev va Muhammadrasul Abdumajidov kabi futbolchilar bu yo‘nalishda raqobatni oshiradi. Bu esa murabbiylar shtabini o‘yinchilarni tanlashda qiyin qarorlar qilishga majbur qiladi.
Yarimhimoya chizig‘i ham tajriba va ijodiy yondashuvga boy. Akmal Mozgovoy, Doston Hamdamov, Bashar Resan, Flamarion kabi futbolchilar jamoaning hujumkorlik salohiyatini oshirishi kutilmoqda.
Yarimhimoyachilar tarkibida kreativlik va jismoniy kuchning uyg‘unligi yaqqol ko‘zga tashlanadi. Hujum chizig‘ida Rustam Turdimurodov va Pyotr Pajishek asosiy kuchlar sifatida qayd etilgan.
Mahalliy futbolchilar harakatchanligi va yevropalik futbolchilarning tajribasi birgalikda samarali natijalar keltirishi mumkin. “Paxtakor”ning bu qaydnomasidan ko‘rinib turibdiki, jamoa yangi mavsumga nafaqat hujjatlarda, balki ruhiy jihatdan ham tayyor.
Klubning birinchi bo‘lib qaydnoma e’lon qilishi ham ularning birinchi o‘rinni maqsad qilganidan dalolat beradi. Endi esa bu maqsadni maydonda amalda isbotlash qoldi.