Denis Makarov jarohatdan so‘ng mashg‘ulotlarga qaytdi
Qanot hujumchisi Denis Makarovning agenti Aleksey Babir futbolchining sog‘lig‘i va hozirgi holati haqida ma’lumot berdi. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
Bu haqda euro-football.ru xabar qildi. Ma’lumki, Moskvaning «Dinamo» klubi a’zosi bo‘lgan Makarov yaqinda Turkiyaning «Kayserispor» jamoasiga o‘tgan edi.
Futbolchi o‘tgan haftalarda kichik jarohat olgani sababli to‘liq mashg‘ulotlarda ishtirok etmagan. Ammo agentning so‘zlariga ko‘ra, hozirda futbolchi to‘liq tiklangan va jamoa bilan umumiy mashg‘ulotlarga qaytgan.
Uning aytishicha, Makarov o‘zini yaxshi his qilmoqda va klubdagi muhitdan mamnun. Yengil jarohat futbolchining o‘yin ritmini bir oz buzgan bo‘lsa-da, u allaqachon jamoaning asosiy tarkibida maydonga tushishga tayyor.
Denis Makarov Turkiyada hozircha faqat bir o‘yinda qatnashib, 30 daqiqa davomida o‘zini ko‘rsatishga ulgurgan. Yakshanba kuni «Kayserispor» jamoasi Turkiya chempionatining 23-turida «Antalyaspor»ga qarshi o‘yin o‘tkazadi.

Денис Макаров вернулся к тренировкам после травмы
Агент нападающего Дениса Макарова Алексей Бабир сообщил о состоянии здоровья и текущем положении футболиста. Об этом сообщает Zamin.uz.
Об этом сообщил euro-football.ru. Известно, что Макаров, ранее выступавший за московский клуб «Динамо», недавно перешёл в турецкий клуб «Кайсериспор».
Футболист в последние недели не принимал участия в полном объёме тренировок из-за небольшой травмы. Однако, по словам агента, сейчас футболист полностью восстановился и вернулся к общим тренировкам с командой.
По его словам, Макаров чувствует себя хорошо и доволен атмосферой в клубе. Несмотря на то, что лёгкая травма немного нарушила игровой ритм футболиста, он уже готов выйти на поле в основном составе команды.
Денис Макаров в Турции пока что сыграл только в одном матче, проведя на поле 30 минут и успев проявить себя. В воскресенье команда «Кайсериспор» проведёт матч 23-го тура чемпионата Турции против «Антальяспора».