Luis Enrike: PSJ uchun "Chelsi" qulayroq raqib
PSJ bosh murabbiyi Luis Enrike Chempionlar ligasi 1/8 finalida jamoasi uchun qaysi raqib qulayroq bo‘lishi mumkinligi haqida fikr bildirdi. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
Bu haqda *euro-football.ru* sayti xabar berdi. Parij klubi pley-offning dastlabki bosqichida "Monako"ga qarshi o‘ynadi.
Uchrashuvning birinchi o‘yinida PSJ safarda "Monako"ni 3:2 hisobida mag‘lub etishga muvaffaq bo‘ldi. Agar PSJ ushbu bosqichdan muvaffaqiyatli o‘tsa, keyingi davrada "Barselona" yoki "Chelsi" jamoalaridan biri bilan to‘qnash keladi.
Luis Enrike o‘z fikrida PSJ uchun "Chelsi" raqib sifatida qulayroq bo‘lishini ta’kidladi. Murabbiy "Barselona" jamoasining o‘ziga xos o‘yin uslubini alohida qayd etdi.
Unga ko‘ra, kataloniyaliklar to‘pni nazorat qilishda ustunlikka ega, yuqoridan bosim o‘tkazadi va tarkibida o‘yinning taqdirini bir lahzada o‘zgartira oladigan ko‘plab futbolchilar bor. Enrike shunday dedi: "Agar tanlash imkonim bo‘lsa, men "Chelsi"ni afzal ko‘rgan bo‘lardim.
"Barselona"ga qarshi o‘ynash nafaqat jamoaga, balki butun bir g‘oyaga qarshi kurashishni talab qiladi. Bu esa vazifani yanada murakkablashtiradi." Chempionlar ligasi 1/8 final uchrashuvlari mart oyida bo‘lib o‘tishi rejalashtirilgan.

Луис Энрике: для ПСЖ более удобный соперник — "Челси"
Главный тренер ПСЖ Луис Энрике высказался о том, какой соперник может быть более удобным для его команды в 1/8 финала Лиги чемпионов. Об этом сообщает Zamin.uz.
Об этом сообщает сайт *euro-football.ru*. Парижский клуб сыграл в первом раунде плей-офф против «Монако».
В первом матче ПСЖ на выезде сумел обыграть «Монако» со счётом 3:2. Если ПСЖ успешно пройдет этот этап, в следующем раунде он встретится с одной из команд — «Барселона» или «Челси».
Луис Энрике в своём мнении подчеркнул, что для ПСЖ более удобным соперником будет «Челси». Тренер отметил особый стиль игры «Барселоны».
По его словам, каталонцы обладают преимуществом в контроле мяча, оказывают высокий прессинг и в составе имеют много игроков, способных в любой момент изменить ход игры. Энрике сказал: «Если бы у меня был выбор, я бы предпочёл «Челси».
Игра против «Барселоны» требует борьбы не только с командой, но и с целой идеей. Это усложняет задачу». Матчи 1/8 финала Лиги чемпионов запланированы на март.