Luis Enrike: "Chelsi"ni tanlashimiz qulayroq bo‘lardi
"Pari Sen-Jermen" bosh murabbiyi Luis Enrike Yevropa Chempionlar ligasi 1/8 final bosqichida jamoasi uchun qaysi raqib qulayroq bo‘lishi haqida o‘z fikrlarini bildirdi. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
Bu haqda euro-football.ru xabar tarqatdi. Ma’lum bo‘lishicha, Parij klubi pley-off saralash bosqichida "Monako"ni mag‘lub eta olsa, keyingi bosqichda "Barselona" yoki "Chelsi" jamoalaridan biri bilan to‘qnash keladi.
PSJ ilk o‘yinda safarda "Monako"ni 3:2 hisobida mag‘lub etgan. Endi javob uchrashuvi natijasiga ko‘ra, ularning keyingi raqibi aniqlanadi.
Luis Enrike ehtimoliy raqiblar orasida "Chelsi"ni afzal ko‘rishini ma’lum qildi. U "Barselona" juda kuchli jamoa ekanini, ularning to‘pni nazorat qilish mahorati, yuqori pressingi va natijani tezda o‘zgartira oladigan futbolchilari borligini ta’kidladi.
Shuningdek, u "Barselona"ning optimal holatda bo‘lsa, uni mag‘lub qilish juda qiyin ekanini qo‘shimcha qildi. Enrikening aytishicha, "Barselona"ga qarshi o‘ynash nafaqat bir jamoaga, balki muayyan futbol falsafasiga qarshi kurashishni ham talab qiladi.
Chempionlar ligasi 1/8 final bosqichining uchrashuvlari mart oyida o‘tkazilishi rejalashtirilgan. Bunda PSJning keyingi raqibi kim bo‘lishi futbol muxlislariga qiziq bo‘lib turibdi.

Луис Энрике: "Челси" выбрать было бы удобнее
Главный тренер "Пари Сен-Жермен" Луис Энрике высказал своё мнение о том, какой соперник будет удобнее для его команды на стадии 1/8 финала Лиги чемпионов УЕФА. Об этом сообщает Zamin.uz.
Об этом сообщил euro-football.ru. Известно, что если парижский клуб в плей-офф обыграет "Монако", то в следующем раунде встретится с одной из команд — "Барселоной" или "Челси".
ПСЖ в первом матче на выезде победил "Монако" со счётом 3:2. Теперь по результатам ответной встречи будет определён их следующий соперник.
Луис Энрике заявил, что среди возможных соперников он предпочитает "Челси". Он подчеркнул, что "Барселона" — очень сильная команда, обладающая мастерством контроля мяча, высоким прессингом и игроками, способными быстро изменить ход игры.
Кроме того, он добавил, что если "Барселона" находится в оптимальной форме, её очень сложно победить. По словам Энрике, игра против "Барселоны" требует борьбы не только с командой, но и с определённой футбольной философией.
Матчи 1/8 финала Лиги чемпионов запланированы на март. В связи с этим болельщикам футбола интересно, кто станет следующим соперником ПСЖ.