Kivu: "Inter" javob o‘yinida ishonchli o‘ynashi shart
Murabbiy jamoasidan nimalar kutayotganini ochiq-oydin aytib o‘tdi. Bu haqda euro-football.ru xabar bermoqda.
Eslatib o‘tamiz, "Inter" Norvegiyada o‘tgan dastlabki o‘yinda 1:3 hisobida mag‘lubiyatga uchragan edi. Endi qarama-qarshilikning taqdiri 24-fevral, seshanba kuni "San-Siro" stadionida hal bo‘ladi.
Kivuning so‘zlariga ko‘ra, jamoa bu safar maydonda ancha ishonchli va yuqori intensivlikda o‘ynashi shart. U shunday holatda natijani o‘z foydalariga o‘zgartirish mumkinligini ta’kidladi.
Shuningdek, murabbiy Norvegiyadagi o‘yinda yaxshi imkoniyatlar bo‘lganini, ammo ayrim muhim daqiqalarda omad yetishmaganini eslatdi. Xususan, ikki marta to‘p ustunga tegib, gol bo‘lmagan.
Shu bilan birga, raqibning qarshi hujumlarida jamoa muammolarga duch kelganini qayd etdi. Kivu javob uchrashuvida aynan shu jihatga alohida e’tibor qaratish kerakligini aytdi.
Murabbiy futbolchilarni o‘zlarining eng yaxshi o‘yinlarini ko‘rsatishga chaqirdi. U bu fikrlarni A Seriyasida "Lecce" ustidan 2:0 hisobidagi g‘alabadan keyin o‘tkazilgan matbuot anjumanida bildirgan.
Ma’lum bo‘lishicha, "Inter" va "Bude-Glimt" o‘rtasidagi javob uchrashuvi 25-fevralga o‘tar kechasi, Toshkent vaqti bilan soat 01:00 da boshlanadi. Jamoa muxlislari bu muhim bahsda o‘z sevimli klubidan katta natijalar kutmoqda.

Главный тренер миланского "Интера" Кристиан Киву поделился своими мыслями перед ответным матчем плей-офф Лиги чемпионов против норвежского "Будё-Глимт". Об этом сообщает Zamin.uz.
Тренер ясно выразил, чего он ожидает от своей команды. Об этом сообщает euro-football.ru.
Напомним, что "Интер" проиграл первый матч в Норвегии со счётом 1:3. Теперь судьба противостояния решится 24 февраля, во вторник, на стадионе "Сан-Сиро".
По словам Киву, команда в этот раз должна сыграть на поле гораздо увереннее и с высокой интенсивностью. Он подчеркнул, что в таком случае можно изменить результат в свою пользу.
Также тренер напомнил, что в матче в Норвегии было много хороших возможностей, но в ключевые моменты не повезло. В частности, дважды мяч попадал в штангу и не стал голом.
Вместе с тем он отметил, что команда столкнулась с проблемами при контратаках соперника. Киву сказал, что в ответном матче именно этому аспекту нужно уделить особое внимание.
Тренер призвал футболистов показать свою лучшую игру. Эти слова он выразил на пресс-конференции после победы в Серии А над "Лечче" со счётом 2:0.
Известно, что ответный матч между "Интером" и "Будё-Глимтом" начнётся в ночь с 24 на 25 февраля в 01:00 по ташкентскому времени. Болельщики команды ожидают от своего любимого клуба больших результатов в этом важном поединке.