Kivu: "Dimarko mendan kuchli, Kolarovdan esa bilmayman"
Milanning "Inter" jamoasi bosh murabbiyi Kristian Kivu Federiko Dimarko haqida o‘z fikrlarini bildirib o‘tdi. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
Unga Dimarkoning darajasi haqida savol berilib, uni o‘zidan va jamoaning sobiq futbolchisi Aleksandar Kolarovdan kuchliroq deb hisoblaydimi, deb so‘rashdi. Ayni paytda Kolarov "Inter"ning murabbiylar shtabida faoliyat olib bormoqda.
Bu haqda euro-football.ru xabar berdi. Kivu savolga hazil aralash javob qaytarib, Dimarkoning darajasini o‘zidan yuqori ekanini tan oldi.
Biroq u Kolarov haqida aniq fikr bildirishga shoshilmadi. "Albatta, Dimarko men bilan solishtirganda kuchliroq, lekin Kolarov haqida bunday fikr bildirolmayman — u bundan xafa bo‘lishi mumkin", — dedi Kivu DAZN Italia nashriga bergan intervyusida.
Dimarko joriy mavsumda 33 ta o‘yinda maydonga tushib, 6 ta gol urdi va 15 ta golli uzatma berdi. "Inter" esa hozirda A Seriya chempionatida yetakchilik qilmoqda.

Главный тренер миланского "Интера" Кристиан Киву высказался о Федерико Димарко. Об этом сообщает Zamin.uz.
Ему задали вопрос о уровне Димарко и спросили, считает ли он его сильнее себя и бывшего игрока команды Александра Коларова. В настоящее время Коларов работает в тренерском штабе "Интера".
Об этом сообщает euro-football.ru. Киву ответил с долей юмора, признав, что уровень Димарко выше его.
Однако он не спешил высказываться конкретно о Коларове. "Конечно, Димарко сильнее меня, но о Коларове я так не могу сказать — он может обидеться", — сказал Киву в интервью изданию DAZN Italia.
В этом сезоне Димарко провёл 33 матча, забил 6 голов и отдал 15 результативных передач. "Интер" в настоящее время лидирует в чемпионате Серии А.