Luis Enrike: «Chelsi» PSJ uchun qulayroq raqib
PSJ bosh murabbiyi Luis Enrike Chempionlar ligasi 1/8 final bosqichi doirasida o‘z jamoasi uchun qaysi raqib qulayroq bo‘lishi haqida fikr bildirdi. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
Bu haqda euro-football.ru xabar bermoqda. Parij klubi pley-offning dastlabki bosqichida «Monako» jamoasini mag‘lub etgan taqdirda, keyingi bosqichda «Barselona» yoki «Chelsi»dan biri bilan uchrashadi.
PSJ safarda o‘tkazilgan ilk o‘yinda «Monako»ni 3:2 hisobida yengishga muvaffaq bo‘lgan. Luis Enrike o‘z izohlarida «Barselona»ning o‘yin uslubi va kuchli tomonlariga alohida e’tibor qaratdi.
Uning fikricha, «Barselona»ning to‘pni nazorat qilish qobiliyati, yuqori pressing va tarkibdagi tajribali futbolchilar jamoani yanada xavfli qiladi. Shu sababdan, u keyingi bosqich uchun «Chelsi» jamoasini nisbatan qulayroq raqib sifatida ko‘radi.
Murabbiyning ta’kidlashicha, «Barselona»ga qarshi o‘ynash nafaqat o‘z jamoasi, balki futbol falsafasiga qarshi kurashga o‘xshaydi, bu esa vazifani yanada qiyinlashtiradi. Ma’lumot uchun, Chempionlar ligasi 1/8 final bahslari mart oyida o‘tkazilishi rejalashtirilgan.

Луис Энрике: «Челси» более удобный соперник для ПСЖ
Главный тренер ПСЖ Луис Энрике высказался о том, какой соперник будет более удобным для его команды в 1/8 финала Лиги чемпионов. Об этом сообщает Zamin.uz.
Об этом сообщает euro-football.ru. Парижский клуб в случае победы над «Монако» на первом этапе плей-офф встретится на следующем этапе с одной из команд — «Барселоной» или «Челси».
ПСЖ на выезде в первом матче сумел обыграть «Монако» со счётом 3:2. Луис Энрике в своих комментариях уделил особое внимание стилю игры и сильным сторонам «Барселоны».
По его мнению, способность «Барселоны» контролировать мяч, высокий прессинг и опытные игроки в составе делают команду более опасной. Поэтому он считает «Челси» относительно более удобным соперником для следующего этапа.
По словам тренера, игра против «Барселоны» — это не только противостояние с собственной командой, но и борьба с философией футбола, что усложняет задачу. Для справки, матчи 1/8 финала Лиги чемпионов запланированы на март.