Mali va Rossiya o‘rtasidagi o‘yin FIFA tasdig‘ida
Mali futbol federatsiyasi bosh kotibi Sidi Bekaye Magassa Rossiya terma jamoasiga qarshi o‘tkazilishi rejalashtirilayotgan o‘rtoqlik uchrashuvi haqida fikr bildirdi. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
Bu haqda "Euro-football.ru" xabar berdi. Magassaning ta’kidlashicha, Mali va Rossiya terma jamoalari o‘rtasidagi o‘yin FIFA bilan kelishilgan holda tashkil etilmoqda va bu borada hech qanday muammo yo‘q.
Shuningdek, u ushbu o‘rtoqlik uchrashuvi FIFA reytingiga kiritilishini va o‘yin natijasi uchun reyting ochkolari hisoblanishini alohida qayd etdi. Uchrashuv 2024 yilning 27 mart kuni bo‘lib o‘tishi rejalashtirilgan.
Ammo shuni ham eslatib o‘tish joizki, Rossiya terma jamoalari va klublari 2022 yilning fevral oyidan boshlab xalqaro musobaqalardan chetlatilgan. Shu sababli Rossiya milliy jamoasi hozircha faqat o‘rtoqlik uchrashuvlarida qatnashmoqda.

Мали и Россия между собой игра под подтверждением FIFA
Генеральный секретарь Федерации футбола Мали Сиди Бекайе Магасса высказался о планируемом товарищеском матче против сборной России. Об этом сообщает Zamin.uz.
Об этом сообщает "Euro-football.ru". По словам Магассы, матч между сборными Мали и России организуется с согласия FIFA и никаких проблем в этом нет.
Также он особо отметил, что этот товарищеский матч будет включён в рейтинг FIFA, и результат игры будет учитываться в рейтинговых очках. Матч запланирован на 27 марта 2024 года.
Однако стоит напомнить, что сборные и клубы России с февраля 2022 года отстранены от международных соревнований. Поэтому российская национальная команда пока участвует только в товарищеских матчах.