Mali va Rossiya o‘rtasidagi o‘yin FIFA tasdig‘ida
Mali futbol federatsiyasi bosh kotibi Sidi Bekaye Magassa Rossiya terma jamoasiga qarshi o‘tkazilishi rejalashtirilayotgan o‘rtoqlik uchrashuvi haqida fikr bildirdi. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
Bu haqda "Euro-football.ru" xabar berdi. Magassaning ta’kidlashicha, Mali va Rossiya terma jamoalari o‘rtasidagi o‘yin FIFA bilan kelishilgan holda tashkil etilmoqda va bu borada hech qanday muammo yo‘q.
Shuningdek, u ushbu o‘rtoqlik uchrashuvi FIFA reytingiga kiritilishini va o‘yin natijasi uchun reyting ochkolari hisoblanishini alohida qayd etdi. Uchrashuv 2024 yilning 27 mart kuni bo‘lib o‘tishi rejalashtirilgan.
Ammo shuni ham eslatib o‘tish joizki, Rossiya terma jamoalari va klublari 2022 yilning fevral oyidan boshlab xalqaro musobaqalardan chetlatilgan. Shu sababli Rossiya milliy jamoasi hozircha faqat o‘rtoqlik uchrashuvlarida qatnashmoqda.