Harri Keyn: "Barselona"ga o‘tish faqat mish-mish
Myunxenning "Bavariya" klubi hujumchisi Harri Keyn haqida yana transfer masalasi yuzasidan gap-so‘zlar tarqalmoqda. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
Bu safar mish-mishlar "Barselona" klubi bilan bog‘liq. Avvalroq "Barselona" prezidentligiga nomzod bo‘lgan Xaviyer Vilaxoana Keynning vakillari bilan aloqa qilayotgani haqida bayonot bergani aytilgan edi.
Shundan so‘ng muxlislarda tabiiy bir savol tug‘ildi: "Keyn haqiqatan ham ‘Barselona’ga o‘tadimi?" Harri Keyn esa bu masalaga juda xotirjamlik bilan javob berdi. Uning so‘zlariga ko‘ra, bu haqda u hech qanday ma’lumotga ega emas.
“Mening ishlarimni otam va akam boshqaradi, ammo ular bu borada menga hech nima demagan”, dedi hujumchi. Shuningdek, u hozirda "Bavariya"da o‘zini juda baxtli his qilayotganini va butun e’tiborini joriy mavsumga qaratganini ta’kidladi.
Mish-mishlarni esa u o‘ziga nisbatan bildirilgan maqtov sifatida qabul qilishini qo‘shimcha qildi. Keynning hozirgi sport formasi haqida statistika ham ko‘p narsani aytib turibdi.
U joriy mavsumda barcha musobaqalarda 36 ta o‘yinda ishtirok etib, 43 ta gol urdi va 5 ta golli uzatma amalga oshirdi. Bu esa uning ajoyib sport formasida ekanini tasdiqlaydi.
Shuningdek, Keynning "Bavariya" bilan shartnomasi 2027-yilning iyun oyigacha amal qiladi. Transfermarkt portali ma’lumotiga ko‘ra, uning bozor qiymati 65 million yevro deb baholanmoqda.
Xulosa qilib aytganda, hozircha Keyn uchun "Barselona" mavzusi faqat mish-mish darajasida. Uning asosiy e’tibori "Bavariya" va joriy mavsumdagi o‘yinlarga qaratilgan.

Гарри Кейн: переход в "Барселону" — всего лишь слух
О форварде мюнхенской «Баварии» Гарри Кейне вновь ходят разговоры по поводу трансфера. Об этом сообщает Zamin.uz.
На этот раз слухи связаны с клубом «Барселона». Ранее сообщалось, что Хавьер Вильяхойя, кандидат на пост президента «Барселоны», контактировал с представителями Кейна.
После этого у болельщиков естественно возник вопрос: «Действительно ли Кейн перейдет в „Барселону“?» Гарри Кейн ответил на этот вопрос очень спокойно. По его словам, он не располагает никакой информацией по этому поводу.
«Мои дела ведут отец и брат, но они ничего мне не говорили об этом», — сказал форвард. Также он подчеркнул, что сейчас чувствует себя очень счастливым в «Баварии» и полностью сосредоточен на текущем сезоне.
Он добавил, что воспринимает слухи как комплимент в свой адрес. Статистика текущей спортивной формы Кейна говорит сама за себя.
В этом сезоне он принял участие в 36 матчах во всех турнирах, забил 43 гола и сделал 5 результативных передач. Это подтверждает его отличную спортивную форму.
Кроме того, контракт Кейна с «Баварией» действует до июня 2027 года. По данным портала Transfermarkt, его рыночная стоимость оценивается в 65 миллионов евро.
Подводя итог, можно сказать, что пока тема «Барселоны» для Кейна остается лишь слухами. Его основное внимание сосредоточено на «Баварии» и играх текущего сезона.
Однако на трансферном рынке нет ничего определенного: сегодняшние слухи завтра могут стать официальной новостью.