Mario Gotse Saudiya Arabistoniga o‘tishni inkor etmadi
Frankfurtning "Ayntraxt" klubida to‘p surayotgan hujumkor yarim himoyachi Mario Gotse Germaniya chempionatini tark etib, Saudiya Arabistoniga o‘tish ehtimolini rad etmadi. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
Bu haqda "Euro-Football.ru" xabar berdi. Gotse bergan intervyusida, agar Saudiya Arabistonining "Al-Nasr" klubidan taklif tushsa, bu variantni jiddiy ko‘rib chiqishini aytgan.
Futbolchi "Al-Nasr" safida dunyoga mashhur Krishtianu Ronaldu ham o‘ynayotganini eslatdi va gap faqat ushbu klubda emas, balki butun Saudiya chempionatining tez sur’atlarda rivojlanayotganida ekanini ta’kidladi. Ma’lumotlarga ko‘ra, Mario Gotse va "Ayntraxt" o‘rtasidagi amaldagi shartnoma 2026 yil iyun oyining oxirigacha amal qiladi.
Joriy mavsumda futbolchi Frankfurt jamoasi tarkibida 25 ta uchrashuvda ishtirok etib, 2 ta golli uzatmani amalga oshirgan. Bu natijalar uning jamoa uchun muhim o‘yinchilardan biri ekanini ko‘rsatadi.
Saudiya Arabistoni futboli so‘nggi yillarda katta e’tibor qozonmoqda va ko‘plab tajribali futbolchilar bu mamlakatni o‘z faoliyatini davom ettirish uchun tanlamoqda. Gotse ham ushbu yo‘nalishda qaror qabul qilishi mumkin.

Марио Гётце не отказался от перехода в Саудовскую Аравию
Атакующий полузащитник «Айнтрахта» из Франкфурта Марио Гётце не исключил возможность покинуть чемпионат Германии и перейти в Саудовскую Аравию. Об этом сообщает Zamin.uz.
Об этом сообщает «Euro-Football.ru». В интервью Гётце заявил, что если поступит предложение от клуба «Аль-Наср» из Саудовской Аравии, он серьезно рассмотрит этот вариант.
Футболист напомнил, что в составе «Аль-Насра» также играет всемирно известный Криштиану Роналду, и подчеркнул, что дело не только в этом клубе, но и в быстром развитии всего чемпионата Саудовской Аравии. По данным, действующий контракт Марио Гётце с «Айнтрахтом» действует до конца июня 2026 года.
В текущем сезоне футболист принял участие в 25 матчах за команду Франкфурта и сделал 2 голевые передачи. Эти показатели показывают, что он является одним из важных игроков команды.
Футбол в Саудовской Аравии в последние годы привлекает большое внимание, и многие опытные футболисты выбирают эту страну для продолжения своей карьеры. Гётце также может принять решение в этом направлении.